הצפות בנשר: חמישה בני אדם חולצו, אחת מהם אישה בהריון

הגשם שירד הבוקר (שלישי) בצפון גרם להצפות בנשר ובמוקדים נוספים. בעיר נשר, לוחמי האש חילצו חמישה בני אדם, שניים מחנות נוחות של דלק ברחוב בר יהודה ושלושה חולצו ממכונית באותה התחנה, בהם אישה הרה. אין נפגעים. בכבאות והצלה מחוז חוף עדכנו: "נכון לעכשיו הצוותים נשארים במקום למקרה וצורך בחילוצים נוספים".

מהמשטרה נמסר כי שוטרי תחנת זבולון סגרו לתנועה את דרך בר יהודה בנשר מהצ’ק פוסט ועד לדרך משה עקב הצפות, על מנת לשמור על ביטחון משתמשי הדרך. "ציבור הנהגים מתבקש להישמע להנחיות השוטרים הפרוסים בשטח למען ביטחון משתמשי הדרך ולתכנן את מסלול התנועה בהתאם לעדכונים שאנו מעבירים".

הצפות הנשר (קרדיט: כבאות והצלה חיפה)

בשעות הבוקר דווח גם על הצפה בכביש הצפון הישן, 899, בין קיבוץ סאסא למתת. המים כיסו את הכביש והמשטרה סגרה אותו והפנתה את הנהגים לדרכים חלופיות. מוקדם יותר נמסר מרשות הניקוז ונחלים גליל מערבי, כי גם היום ומחר קיים חשש להצפות באזור.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהתרעה נאמר כי קיים חשש להצפות במספר מוקדים בשטחי הרשות, בנחלים געתון חילזון ובית העמק, בעיר נהריה, וביישובים כפר יאסיף, אבו סנאן, ג׳וליס, סגור, נח’ף, מג’ד אל כרום, מפעל שצ"פ שליד שבי ציון, בית הספר גוונים בסמוך לנחל נעמן, ובהרחבה בבצת.

כמו כן, קיים חשש להצפות בנקודות חציית הנחלים את הכבישים 4 ו-70 ובמספר כבישים פנימיים: בשזור, בכביש הגישה לשכניה, למג’ד אל כרום ובכביש הגישה לכאבול.

שלג בחרמון (צילום: באסל אוויטאד/פלאש 90)

בהמשך היום הגשמים צפויים להימשך ולהתפשט בהמשך למרכז. במקביל נמסר כי שלג כבד, ללא רוח, יורד מאז שעות הבוקר באתר החרמון. באתר מדווחים כי עד כה הצטברו במפלס התחתון כ-20 ס"מ, ובמפלס העליון כ- 40 ס"מ. הטמפ’ במפלס התחתון 1-.

רשות המים עדכנה הבוקר (שלישי) כי, מפלס הכנרת עלה ביממה האחרונה ב-4.5 ס״מ, בעקבות הגשמים הרבים שירדו בארצנו. בנוסף, נמסר כי לכנרת מלאה חסרים 105 ס״מ.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website