הקלות בצל הנגיף: יוקדמו תשלומים לספקים, תשלומי ביטוח לאומי ידחו

החשב הכללי במשרד האוצר הורה היום (שני) על תשלומים מיידים לכלל העסקים במרץ, זאת על רקע ההאטה במשק בעקבות נגיף הקורונה. במקביל הודיע הביטוח הלאומי על דחיית תשלומי דמי הביטוח והבריאות של חודש אפריל והקפאת פעולות האכיפה. עד כה לא פרסמה הממשלה פיצויים שאינם

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה הנחה החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, על ביצוע תשלום לכלל ספקי הממשלה, זאת תוך קיצור ימי האשראי מ-45 ימים ל-30 ימים. חשבונות בהם צפוי פירעון עד לתאריך ה-31 למרץ 2020 ישולמו באופן מידי.

הנחיה זו מהווה הרחבה להודעה על קיצור ימי האשראי וביצוע תשלומים מידיים, ככל הניתן, לעסקים קטנים ובינוניים, בדגש על ענף התיירות שפורסמה ב – 12 למרץ 2020. היא תקפה בשלב זה לחודש מרץ בלבד.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס קיים אתמול דיון חירום עם צמרת משרדו יחד עם מנכ״ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר ומנכ״ל שירות התעסוקה על הקלות לעצמאים ומעסיקים. בין ההטבות שסוכמו:
1. דחייה של תשלומי ביטוח לאומי וביטוח בריאות של חודש אפריל.
2. פריסת התשלום הדחוי של חודש אפריל.
3. הקפאה מוחלטת של פעולות האכיפה כולל אי הטלת עיקולים חדשים ודחיית הטיפול בעיקולים קיימים.

הטבות אלה מצטרפות לפעולות רבות שביצע הביטוח הלאומי עבור השכירים והפרילנסרים שפוטרו או יצאו לחל״ת וביניהם: מרצים, מורים, מדריכים, מורי דרך ועוד.

מנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר: ״הביטוח הלאומי ימשיך להיות עם ׳יד על הדופק׳ כדי לנסות ולתת לעצמאים זכויות נוספות מעבר לאלה הקיימות כיום״.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website