הרוקחים מוחים על החלטת משרד הבריאות שלא להעניק להם ציוד מגן

הרוקחים מוחים על החלטת משרד הבריאות שלא להכלילם ברשימת צוותי הרפואה המחויבים בציוד מגן במהלך עבודתם. לטענת ארגון הרוקחות, מדובר בציבור עובדים שנמצא בסכנת הידבקות "בלתי נסבלת" מעצם המגע שהם מקיימים עם הציבור. עוד טען האיגוד כי ההחלטה "עלולה לפגוע אנושות בתפקוד מערכת הבריאות, אשר אינה יכולה לתפקד ללא רוקחים". לשאלת ‘דבר’ בנושא, אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו תכנית המשרד היא לדרוש מהחולים להתמגן, ושעובדים לא ימוגנו למעט עובדי רפואה.

לפי הארגון, כתשעים רוקחים נמצאים כעת בבידוד עקב חשיפה לחולי קורונה במהלך עבודתם, זאת מאחר שהם עובדים בלי מסכות, כפפות או חומר חיטוי לדלפק. לדברי יו"ר ארגון הרוקחות, אלינה אמיתי, הבעיה נובעת מהגעתם של חולים עם תסמיני קורונה לבתי המרקחת, למרות הנחיות משרד הבריאות שיישארו בבתיהם. "בניגוד לקופות חולים או בתי חולים, בבתי מרקחת אין דרך לאפיין את הווירוס, אין שטחים סטריליים ואין אפשרות לסנן ולשלוח אותם למקום אחר", הסבירה. ארגון הרוקחות הדגיש כי לאור המחסור הקיים גם בימי שגרה, חשיפתם של הרוקחים הקיימים לסיכון בהידבקות עלול להעמיד בסכנה את מערך הספקת התרופות לציבור.

משרד הבריאות, כאמור, החליט שלא להגדיר את הרוקחים כצוותי רפואה שזקוקים למיגון בזמן בעבודה. בשיחה עם כתבים אתמול (ראשון) אמר פרופ’ גרוטו ש"המפגש בסופר פארם לא כל כך מדבק". הוא הוסיף שהנחיות משרד הבריאות, לפיהן על מי שחלה במחלה להימנע מיציאה מהבית או לחבוש מסיכה בזמן יציאה חיונית, מספיקות כדי להגן על עובדים כמו הרוקחים שמשרתים את הציבור בזמן התפשטות המגפה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website