השבוע ה-26 למחאה: “לגנץ אין לגיטימציה לנהל מו”מ על השארות נתניהו בשלטון”

אלפים מפגינים הערב (שבת) בעשרות צמתים וגשרים ברחבי הארץ, זה השבוע ה-26 ברציפות, במחאה נגד הממשלה והעומד בראשה, בנימין נתניהו. המוחים דורשים לפתוח בחקירה בנוגע לעסקת רכישת הצוללות וכלי השיט. מאוחר יותר צפויה המחאה להתרכז בירושלים, מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור, שם צפויים להתכנס הפעילים והפעילות מרחבי הארץ.

"ישנה הזדמנות אדירה להוציא את נתניהו מבלפור, בבחירות או באי אמון קונסטרוקטיבי", נמסר מתנועת ‘הדגלים השחורים’, "גנץ צריך להפנים שיש לו מחויבות בסיסית למדינה ולאזרחיה, לא לנתניהו. לגנץ אין לגיטימציה לנהל משא ומתן על השארות נתניהו בשלטון".

גשר נעורים (צילום: הדגלים השחורים)

הערב, כמו בשבועות האחרונים, מפגינים הפעילים גם מול ביתו של ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, בדרישה שיסיים את כהונתו בממשלה. השבוע אמר מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב עמי אשד, בדיון בוועדת הפנים והסביבה כי גנץ חרג מסמכותו, וביקש ממנו ישירות לאפשר הפגנות מחוץ לביתו בראש העין.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתחילת השבוע רוססו כתובות הסתה מחוץ לביתם של פעילים במחאה בנס ציונה, ‘סמאלנים בוגדים’, ו’כאן גר סמאלן בוגד’. הכתובות הוסרו, ואל חקירת המשטרה הצטרפה המחלקה היהודית בשב"כ, במטרה למצוא את האחראים למעשה.

כתובות הסתה מול ביתם של מארגני המחאה בנס ציונה (צילום: הדגלים השחורים)

המתח בנס ציונה החריף בשבועות האחרונים, ונרשמו לא מעט תקריות אלימות בהן תקפו תומכי נתניהו את המפגינים בעיר.

בתנועת ‘חקירה עכשיו’, אמרו הערב: "אנחנו ערב רגע גורלי והיסטורי: צריך להוציא את ביבי מבלפור ולהתחיל לחקור את מעורבותו בפרשה הביטחונית החמורה מקום המדינה. לאזרחי ואזרחיות המדינה מגיע לדעת האם ראש הממשלה ניצל את כוחו כדי לבצע עסקה מושחתת כדי להכניס כסף לכיסו ולכיסי מקורביו. הגיע הזמן שגנץ יפסיק להתקפל גם בענייני הבחירות וגם בענייני החקירה, אחרת הוא הופך להיות עוד סייען של נתניהו"

Leave a Reply

Name *
Email *
Website