השופטים החליטו לחדול משחק בו הושמעו קריאות גזעניות לעבר שחקנית

במהלך המחזור ה-11 של ליגת העל בכדורסל נשים שהתקיים אתמול (שני) פוּצץ המשחק בין קבוצות בני-יהודה ציונטרוניקס ומכבי רמת חן/בליך. הפיצוץ הגיע בעקבות החלטה אמיצה של שופטי המשחק לעצור את המשחק, בגלל קריאות גזעניות של אוהדי בני-יהודה כנגד שחקנית שחומת עור. במקום לא היה נוכח כוח שיטור שיכול היה למנוע את כניסתו של אוהד בני יהודה לתחומי המגרש ולגרום למהומה.

47 שניות לסיום הזמן החוקי, בתוצאה 66:77 למכבי רמת חן/בליך, פוצץ המשחק לאחר שאוהדי בני יהודה השמיעו קריאות גזעניות כנגד שחקנית רמת חן, אלכנדריה הארדן, שעמדה על קו העונשין. שופטי המשחק, שי מרון, ניר קרן ואסף אנגלברג, הודיעו שלא יחדשו את המשחק במידה וקומץ האוהדים לא יעזוב את האולם. לפתע פרץ לפרקט אוהד של בני יהודה שלקח את כדור המשחק מהמזכירות ובעט אותו לכיוון התקרה. לאחר מכן זרק האוהד כיסא. בעקבות זאת החליטו שופטי המשחק להפסיק את ההתמודדות ולהכריז על סיום המשחק.

היום הוציאה מנהלת ליגת הנשים הודעת גינוי להתנהגות אוהדי קבוצת בני יהודה. "מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל מוקיעה בשאט נפש את האירוע האלים והגזעני, ומגנה כל תופעה של אלימות וגזענות באולמות הכדורסל. מדובר באירוע חמור שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. על המשטרה לפעול ולמצות את הדין עם כלל המעורבים, לרבות קוראי הקריאות הגזעניות. המנהלת קוראת לכל הגורמים הרלוונטיים להגיב בחומרה ובמהירות על מנת להוקיע מקרבנו את כל מי שמבקש לפגוע בשחקניות, ובצוותי הקבוצות והמאמנים. לא ניתן לאפשר לאלימות להרים ראש באולמות הכדורסל".

ציון סימנטוב, יו"ר בני יהודה צינטרוניקס, הגיב גם הוא לאירועים ואמר כי בקבוצה מצטערים מאד על ההתנהגות החריגה ויוצאת הדופן שהתרחשה אמש במשחקה הביתי נגד מכבי רמת חן/בליך. "אנו רואים זאת בחומרה רבה ומוקיעים זאת. המעשה אינו ראוי וכולי תקווה שבעתיד, כמו בכל שנותיה של בני יהודה נמשיך לשמור על הגינות ורוח הספורט".

קבוצת בני יהודה תועמד בפני ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל ביום חמישי הקרוב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website