השלישית של ישראל: מדליית ארד לרז הרשקו בגרנד סלאם באקו בג’ודו

רז הרשקו והמאמן שני הרשקו עם מדליית הארד בגרנד סלאם באקו (צילום: איגוד הג’ודו בישראל)

יאיר צוקרעורך ספורט

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 25.09.2023

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

רז הרשקו זכתה אתמול (ראשון) לפני כניסת יום הכיפורים, במדליית הארד והעניקה לנבחרת הישראלית מדליה שלישית בגאנד סלאם באקו, לאחר זכייתן של תמנע נלסון לוי וגילי שריר במדליית הארד. אלופת העולם ואלופת המאסטרס 2023, ענבר לניר סיימה את דרכה מוקדם מהצפוי.

הרשקו, שהתחרתה בקטגוריית המשקל מעל 78 ק"ג, החלה את יום הקרבות בסיבוב השני עם ניצחון ביתרון עונשים על אוקסנה דיאצ’נקו המולדובית, אך נוצחה לאחר מכן בידי אליס סטארטסייאבה הרוסייה שהתחרתה תחת דגל האיגוד העולמי.

בעקבות ההפסד נשרה לבית הניחומים, בו גברה בניצחון באיפון על הילאל אוצ’טרוק הטורקיה. בקרב על המדליה התמודדה הרשקו מול שרה אסאיינה היפנית, אלופת העולם בשנים 2017-2018 וב-2021. שתי היריבות ספגו שני עונשים כאשר דקה לסיום הקרב ספגה היפנית עונש שלישי לחובתה, שהעניק לישראלית את מדליית הארד והמקום על הפודיום.


רז הרשקו בטורניר מאסטרס ירושלים (צילום: אלן שיבר, באדיבות איגוד הג’ודו בישראל)

רז הרשקו: "שמחה שסיימתי על הפודיום אחרי יום רע מאוד, דברים לא התחברו לי ולא הצלחתי להביא את היכולת שלי. שמחה לזכות במדליה ובפעם הראשונה לנצח יפנית בקרב כל-כך משמעותי. שמחה שעומד לצידי צוות שיודע לדחוף אותי ולא לתת לי לוותר ועל זה אני רוצה להודות להם. בראש ובראשונה לשני הרשקו המאמן שלי והמאמן הראשי של הנבחרת למאמנים עידו בר וצארלס צ׳יבאנה".

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים: "עברנו יום לא פשוט, בסופו של דבר אנחנו נמדדים ומתקדמים דווקא בימים כאלה, לא מושלמים, כשבסיומם למרות הכל מסיימים עם מדליה יוקרתית לרז שבזמן הנכון בקרב הנכון נותנת את הקרב הכי טוב שלה בתחרות. זה ה-DNA שלנו בנבחרת, כל עוד יש סיכוי נלחמים באמונה שאפשר להצליח. גאה מאוד ברז על המדליה הזאת".

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website