השר אקוניס: “לא ייתכן שעובדים סוציאליים יהיו חשופים למקרי אלימות”

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס נפגש הבוקר (רביעי) עם יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני בלשכת השר על מנת לדון בצורך לטפל בבעיית המוגנות של העובדים הסוציאליים ובבעיית העומס במחלקות הרווחה באגפי השירותים החברתיים ברשויות המקומיות.

השר אקוניס גינה בחריפות את תופעת האלימות נגד העובדים הסוציאליים ואמר כי "לא ייתכן שעובדים שעושים עבודת קודש בכל יום, יהיו חשופים למקרי אלימות שפוגעת בהם וביכולתם לתת את השירות הטוב ביותר לאזרחים בהם עובדים אלו מטפלים. עוד אמר השר כי "נושא המוגנות דחוף ונדרש טיפול מהיר ויסודי. אנו חייבים לעמוד בהתחייבויות שסוכמו. אקדם תיקוני חקיקה ותקנות בשיתוף איגוד העובדים הסוציאליים על מנת לפתור את הכשלים."

הפגנת עובדים סוציאליים בעזריאלי ת״א

אקוניס הנחה את מנכ"ל המשרד אביגדור קפלן, שהשתתף אף הוא בפגישה, להשלים בהקדם את עבודת המטה לתיקון חוק העובדים הסוציאליים שהוביל המשרד, ולהביאה לכדי חקיקה כבר בכנסת הבאה. בנוסף קרא השר לממונה על השכר במשרד האוצר להיכנס למשא ומתן עם איגוד העובדים הסוציאליים על תנאי שכר העובדים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביום ראשון השבוע הותקפה עובדת סוציאלית לחוק הנוער במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. העובדת, המועסקת במחלקת הרווחה של עיריית אור יהודה, הותקפה כשהוציאה צו חירום לתינוק. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את שני התוקפים.

בתגובה לאירוע דרשה חרמוני  ליישם את התחייבויות משרדי הרווחה והאוצר להגברת ההגנה על העובדים הסוציאליים. "אגף התקציבים במשרד האוצר טרם העביר את התקציב והתקנים הנדרשים להקמת מטה אבטחה לאומי לעובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות. לא ניתן שימרחו אותנו יותר, אנחנו דורשים להעביר את התקציב הנדרש באופן מיידי ונכונים להחריף את המאבק באלימות."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website