השתיקה הרועמת הכשירה את הקריאות ההומופוביות לדני עמוס

הגיע הזמן שהכדורגל הישראלי יתעורר. הגיע הזמן שבכדורגל הישראלי יעשו מקום אמיתי לכל אחד ללא הבדל דת גזע, מין והעדפה מינית. ביום שבת ניצחה הפועל קרית שמונה את מכבי נתניה בתוצאה 0:3, במהלך משחק אוהדי קרית שמונה קראו לשוער נתניה דני עמוס קריאות הומופוביות בין השאר "דני עמוס ההומו". לפי עמוס, כאשר הוא פנה לצוות השופטים הם החליטו להתעלם מהקריאות וטענו שזה חלק אינטגרלי מהמשחק.

זאת הפעם השנייה במהלך העונה הנוכחית שעמוס סופג קריאות הומופוביות מאוהדי הקבוצה היריבה. עמוס תומך ידוע במאבקי הקהילה הלהט"בית, לא התעלם מהקריאות ובחר לצאת כנגד הקריאות האלו באופן פומבי. על כך הוא אמר "אני לא גיי, וזו לא קללה, אבל אני נלחם כדי לשים לזה סוף. זה חשוך". באופן מידי עמוס זכה לתמיכה מצד ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל, תקשורת הספורט ורבים נוספים שיצאו נגד הומופוביה.

דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

View this post on Instagram

אנחנו מתייצבים לצד חברנו דני עמוס. בתום משחק קבוצתו מכבי נתניה בקרית שמונה, הביע דני שאט נפש ועמדה נחרצת נגד קריאות הומופוביות שספג. לא זה רק הוא, כמובן, ולא רק במגרש הזה. ״אני לא גיי, וזו לא קללה, אבל אני נלחם כדי לשים לזה סוף. זה חשוך״, אמר. וצדק. די עם זה. שחקנים לא צריכים לסבול קריאות הומופוביות, כפי שהחברה הישראלית לא צריכה לסבול קריאות כאלה במרחב הציבורי. ברגע שמספיק אנשים וגופים יפסיקו לקבל כמובן מאליו את הנורמות הפסולות הללו – הן ייעלמו. דני התלונן בפני משקיף המשחק על הקריאות ההומופוביות. אנו מצפים לראות התייחסות לקריאות הללו בדו״ח המשקיף.

A post shared by ארגון שחקני הכדורגל (@ifpo_official) on Feb 22, 2020 at 10:54am PST

בניגוד לארגון השחקנים וארגונים חברתיים נוספים, השתיקה הכמעט מוחלטת של קבוצות הכדורגל, ארגוני האוהדים וההתאחדות היא ביטוי עמוק יותר של חוסר הרצון להיאבק בתופעה, ויותר מכך – הכשירה את אוהדי הכדורגל להמשיך בפעילותם ההומופובית במגרשי הכדורגל ומראה שאין מקום לשחקן כדורגל שבוחר לתמוך בקהילה הלהט"בית בישראל.

בשתיקתם, הם אומרים שבישראל אין באמת מקום לקהילה הלה"טבית כשחקני כדורגל או כאוהדי כדורגל. אולי חג חנוכה כבר עבר, אבל הגיע הזמן שקרבניטי הכדורגל בישראל יחליטו לקחת יוזמה ולהתחיל לגרש את החושך מהמגרשים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website