התחלואה בקורונה בישראל ממשיכה בהיקפים גבוהים, אך מראה סימני ירידה

על פי תמונת המצב היומית שפרסם הבוקר (ראשון) משרד הבריאות, התחלואה בקורונה בישראל ממשיכה בהיקפים גבוהים, אך מראה סימני ירידה. על פי הנתונים,  העומס על בתי החולים, מספר המאומתים היומי ושיעור תוצאות הבדיקות החיוביות נותרו עדיין ברמה גבוהה מאוד. עם זאת, מקדם ההדבקה (R) ממשיך לרדת, ועמד הבוקר על 0.9, מה שמצביע על שינוי מגמה בתחלואה, בהשפעת מגבלות הסגר.

נתון מקדם ההדבקה מתאר את מספר האנשים הממוצע שכל חולה מדביק, ומחושב על מספר החולים המאומתים עשרה ימים לאחור. ערך גבוה מ-1 מעיד על מגפה מתפשטת, וערך נמוך מ-1 מעיד על מגמת דעיכה של המגפה.

אתמול אובחנו בישראל 2,394 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה. היום, מחצות ועד 8:07, אובחנו 720 נדבקים נוספים. עד כה נפטרו בישראל 4,361 בני אדם מהמחלה וסיבוכיה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עד כה אובחנו בישראל 595,097 בני אדם כנשאים מאומתים של הנגיף. מספר החולים הפעילים עומד כעת על 75,053. מספר החולים במצב קשה עומד על 1,228, מהם 316 מונשמים ו-426 המוגדרים במצב קריטי.

בסוף השבוע האחרון חוסנו 195 אלף ישראלים נגד הקורונה. עד כה קיבלו את מנת החיסון הראשונה 2,522,178 בני אדם, 973,494 קיבלו  גם את מנת החיסון השנייה. על פי משרד הבריאות, ישראל ממשיכה להוביל בעולם במספר החיסונים לנפש, אך השלמת חיסון האוכלוסייה המבוגרת (בני 60 ומעלה), ש-79% מהם קיבלו את מנת החיסון הראשונה ומשפיעה על הורדת היקף התחלואה הקשה והתמותה בטווח הקצר, כמעט שאינה מתקדמת עוד.

במשרד הבריאות ציינו כי נוכחותו הרחבה בישראל של זן הנגיף המוטנטי הבריטי, המדבק משמעותית יותר מהזנים הקודמים, משפיעה מהותית על היקף התחלואה בארץ. עוד הוסיפו כי ממצאים ראשוניים של מחקרים בבריטניה העלו כי זן זה אף קטלני
יותר מזנים אחרים. לכן, בשל תפוצתו הנרחבת בארץ ומאפייניו המסתמנים, הדגישו כי
נדרשת הקפדה יתרה על כללי הריחוק ובפרט על עטיית מסכות תקניות, בעדיפות רפואיות, תוך תשומת לב רבה גם לאוכלוסיית הילדים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website