התפתחות בפרשת הצוללות: מיקי גנור חזר בו מהגרסה אותה מסר בעבר למשטרה

מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות המכונה גם ‘תיק 3000’, הגיע היום (שלישי) למשרדי להב 433 במשטרה, וביקש לשנות את הגרסה אותה מסר למשטרה במהלך חקירתו.

גנור נחקר בשעות אלה באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433.

מהמשטרה נמסר כי בעקבות התפתחות זו, תחליט המשטרה יחד עם פרקליטות המדינה, אליה הועברה הפרשה בנובמבר האחרון, לשקול האם יש מקום לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם עם גנור.

ביולי 2017 חתם גנור על הסכם עד מדינה בפרשה. במסגרת ההסכם נקבע כי גנור יורשע עבירות מס, ירצה עונש מאסר לתקופה של 12 חודשים, וישלם קנס בסך 10 מיליון שקלים, ובמקביל ישתף פעולה עם המדינה וימסור כל הידוע לו על עבירות שבוצעו לכאורה בפרשה.

כזכור, "תיק 3000" עוסק בחשדות לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות נוספות, שבוצעו במסגרת רשת של מערכות יחסים שכללה עובדי ציבור, גורמים עסקיים ונושאי משרה בכירים, אשר התנהלו על פי החשד בין השנים 2017-2009, במטרה לקדם אינטרסים עסקיים הנוגעים ברכש צוללות וכלי שיט עבור מדינת ישראל מאת התאגיד הגרמני "טיסנקרופ", וזאת לצד קידום אינטרסים עסקיים נוספים.

בנובמבר האחרון המשטרה סיימה את חקירת הפרשה, והעבירה לפרקליטות את הפרשה, יחד עם עמדתה כי נמצאה תשתית ראייתית לקיום עבירות על ידי שישה חשודים מרכזיים: אבריאל בר יוסף, שי ברוש, אליעזר מרום, דוד שומרון, אליעזר זנדברג, ודוד שרן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website