התקציב המשלים על סך 11 מיליארד שקלים יובא היום לאישור הממשלה

הממשלה תדון היום (שלישי) בתקציב משלים על סך 11 מיליארד שקלים לתקציב 2020. זוהי ישיבת הממשלה הראשונה לאחר חודש בו הממשלה לא התכנסה עקב המתיחות הפוליטית בין כחול לבן לליכוד. הישיבה תכונס ב-19:00 בשיחות וידאו.

עם התוספת יעמוד תקציב 2020 על סכום של 411 מיליארד שקלים, סכום גבוה ממגבלת התקציב ההמשכי אך נמוך מהתקציב שהיה מאושר ככל הנראה. תקציב זה אינו כולל את התקציב המיוחד להתמודדות עם נגיף הקורונה, שעומד על כ-90 מיליארד שקלים.

התוספת צריכה לעבור אישור סופי בוועדת הכספים עד יום שלישי הבא. בניגוד להצהרות שר האוצר ישראל כ"ץ, לא יוצמד לתקציב בשלב זה קיצוץ במשכורות המגזר הציבורי.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי דיווחים, במסגרת התקציב המוצע יוקצו כ-3.5 מיליארד שקלים למערכת הביטחון, 400 מיליון שקלים לישיבות, כמיליארד שקל להשלמת תקציב העמותות שהוגבל עד עד כה ל-70% וכמיליארד שקלים להעלאת קצבאות הנכות. סכום של כ-5 מיליון שקל יעבור למשרדי הממשלה, שנאלצו בשנה האחרונה לפעול תחת תקציב מקוצץ.

כ"ץ כתב היום בחשבון הטוויטר שלו כי העלאת קצבאות הנכות תובא לאישור הממשלה, אך לא ציין מהו הסכום שיוקצה לכך ובאיזה מתווה יועלו הקצבאות.

עם אישור התקציב המשלים אמור אגף התקציבים במשרד האוצר לעבור לעבודה על תקציב 2021. על פי ‘פשרת האוזר’ יובא תקציב 2020 לאישור הממשלה עד ל-23 בדצמבר, ואז יעבור בחקיקה בכנסת. נכון לעכשיו לא ברור האם יובא תקציב לשנה הבאה, והדבר יוכרע בדיונים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון בני גנץ.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website