ועדת הבחירות עלולה לפסול את מועמדותם של טל רוסו ופנחס עידן

לאחר ששוריין במקום השני ברשימת העבודה לכנסת, עלול האלוף במיל’ טל רוסו למצוא עצמו מחוץ לכנסת הבא, וזאת בשל פרק הזמן שחלף מהיותו מפקד פיקוד העומק.

לפי חוק סעיף 56 (א1) לחוק הבחירות לכנסת, תקופת הצינון החלה על אלופים ששירותו בשירות קבע הנה שלוש שנים. רוסו, שירת במילואים בתנאי קבע ולכן יתכן שהתקופה הזו חלה גם עליו. אם רוסו לא יוכל להתמודד, יתכן והדבר יפגע במפלגת העבודה, שכן שיבוצו על תקן הביטחוניסט העניק לה יוקרה בשל מעמדו בצה"ל ומחוצה לו.

יו"ר העבודה אבי גבאי והאלוף במיל’ טל רוסו (קרדיט: רענן כהן)

במקביל, גם מועמדותו של מקום 19 בליכוד, יו״ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן נמצאת בסכנה. לטענת השופט מלצר, עידן הורד דרגה בסולם הדרגות במקום עבודתו בתאריך 6 בינואר 2019, רק לצורך הבחירות, "נוכח שינוי זה בדרגה שבוצע לכאורה לצורך הגשת המועמדות בלבד, עידן, הליכוד ורשות שדות התעופה מתבקשים להגיש את עמדתם" כתב מלצר.

פנחס עידן יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה בכינוס ההסתדרות לקראת השביתה במשק 1 בנובמבר (צילום: אורן כהן דוברות ההסתדרות)

ממפלגת העבודה נמסר: "האלוף במיל’ טל רוסו השתחרר מצה"ל בפברואר 2014 וחזר לשירות מילואים לתפקיד מפקד מפקדת העומק, לבקשתו של הרמטכ"ל אייזנקוט. רוסו, לשעבר אלוף פיקוד דרום וראש אגף מבצעים הוא לוחם עתיר זכויות. אנחנו בטוחים שהדברים יובהרו והוא ייצג את אזרחי ישראל בכבוד בכנסת הבאה."

גם הליכוד וגם העבודה נדרשות להשיב לטענות עד ה-3 במרס בשעה 18:00.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website