ועדת הבחירות עצרה את אוטובוס השבת של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה לא תפעיל את אוטובוס השבת שלה בירושלים או בכל מקום אחר במתכונת של הסעת אזרחים בחינם, כך קבע היום (ראשון) ראש ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר. כחלופה, תפעיל העבודה את האוטובוס כמלווה לאוטובוס השבת של עמותת "שבוס" הפועל בירושלים, כשבאוטובוס הקמפיין ייסעו אך ורק פעילי המפלגה. בכך, אומרים בעבודה, תתמוך המפלגה במטרה ותיתן תמיכה מורלית לאוטובוסי השבת שכבר פועלים בכמה ערים.

מפלגת ש"ס, שעתרה נגד הפעלת אוטובוס העבודה בירושלים, מסרה כי לאור ההודעה היא מסירה את עתירתה, אך מבקשת תשלום הוצאות. השופט מלצר קיבל את בקשתה ופסק לעבודה הוצאות של 5,000 שקל.

העתירה של ש"ס הוגשה באמצע החודש שעבר, ונומקה בכך שהפעלת אוטובוס השבת של העבודה הוא בבחינת שוחד בחירות. מלצר קיבל טענה זאת ונתן צו בינתיים לעצירת פעילות האוטובוס. על הרקע הזה הודיעה היום העבודה כי בכל מקרה, ולא רק בירושלים, היא לא תספק הסעות בחינם, לא בשבתות ולא בימי חול.

בעקבות החלטת מלצר הוציאו שתי המפלגות הודעות סותרות. מש"ס נמסרה הודעה שנפתחה במילים "ניצחון השבת!, ובה נכתב כי "התקבלה עתירתה של תנועת ש"ס נגד חילולי השבת, וניתן פסק הדין של השופט מלצר האוסר עליהם לקיים את פעילות חילולי השבת ההמוניים. השבת שוב תבעה את עלבונה וניצחה. אנו שמחים כי כבודה של השבת יישמר בפרהסיה הציבורית ומקווים כי מפלגת העבודה תחדול משימוש ביום המנוחה הקדוש לתעמולת בחירות".

מהעבודה נמסרה הודעה שנפתחה באותו אופן בדיוק: "ניצחון למפלגת העבודה: הקמפיין בעד תחבורה ציבורית בשבת ימשיך כמתוכנן. אוטובוס השבת של מפלגת העבודה יוכל להמשיך לפעול בשבת בכל הארץ, בשיתוף עם חברות התחבורה השיתופית, למעט העיר ירושלים". לפער בין החלטת יו"ר ועדת הבחירות להודעת הניצחון ניתן בעבודה טיעון מפוקפק למדי, לפיו הניצחון הוא בכך שהוסר הצו האוסר כל הפעלה של האוטובוס.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website