ועדת השרים תכריע אחה”צ באילו יישובים ‘אדומים’ יוטל סגר

ועדת השרים לענייני אזור מוגבל תדון היום (ראשון) ב-16:30 בהטלת סגרים על ערים ‘אדומות’ בהן התחלואה בקורונה גבוהה. ההחלטה על הטלת סגרים התקבלה בישיבת קבינט הקורונה בחמישי שעבר עקב העלייה בנתוני התחלואה, אך טרם הוחלט מהי רשימת היישובים עליהם יוטל סגר ומה יהיו תנאי הסגר.

חוסר הבהירות בהחלטה השתקף בהודעות סותרות שיצאו בעקבות הישיבה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בתום הישיבה כי "קיבלנו החלטה להפעיל סגרים על הערים האדומות – משם יוצאת הדבקה גם בתוך הערים עצמן וגם ליתר אוכלוסיית ישראל". למחרת הישיבה פרסם פרויקטור הקורונה רוני גמזו הודעה לפיה "ההצעה אתמול בקבינט היתה על הטלת סגר על 8 ערים עם תחלואה גבוהה במיוחד, והטלת מגבלות תנועה על כל הערים האדומות. החלטת הקבינט נתנה מנדט לצוות המקצועי בראשות פרופ גמזו להרחיב את הערים האדומות שיוטל עליהם סגר מלא ולא רק מגבלות תנועה. ההחלטה הסופית תתקבל בסופ״ש ותאושר על ידי הממשלה ביום א’".

ללא קשר לסגר, מחר (שני) ייכנסו לתוקף הגבלות ההתקהלות שנקבעו בתכנית הרמזור על יישובים בהם רמת התחלואה גבוהה, בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת. לפי התכנית שאושרה בקבינט הקורונה, התכנית קובעת הגבלות על התקהלות, אך הגבלות אלו אינן חלות על מסגרות רווחה, תחבורה ציבורית, מוסדות חינוך, מוסדות תרבות ומקומות עבודה שאינם מקבלים קהל, שלגביהם אמורה להתקבל החלטה נפרדת. יש לציין כי ב-23 יישובים הוחלט שלא לפתוח את שנת הלימודים כבר משלישי שעבר, ה-1 בספטמבר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביישובים אדומים תותר התקהלות של עד 20 אנשים בשטח פתוח ו-10 אנשים בשטח סגור. ביישובים כתומים תותר התקהלות של עד 50 אנשים בשטח פתוח ו-25 אנשים בשטח סגור. במקום ציבורי או עסקי תותר התקהלות של עד 40% מהתפוסה המרבית בשטח פתוח ו-20% בשטח פתוח.

ביישובים צהובים תותר התקהלות של עד 100 אנשים בשטח פתוח ו-50 אנשים בשטח סגור. במקום ציבורי או עסקי תותר התקהלות של עד 60% מהתפוסה המרבית בשטח פתוח ו-40% בשטח פתוח. ביישובים ירוקים תותר התקהלות של עד 250 איש בשטח פתוח ו-250 איש בשטח סגור.

בשישי בבוקר פרסם מטה ‘מגן ישראל’ את רשימת כלל היישובים בישראל וצבעם בתכנית הרמזור – אדום, כתום, צהוב וירוק, המעיד על רמת התחלואה בכל יישוב. החישוב נעשה על בסיס שקלול של שיעור החולים ביישוב, שיעור הבדיקות החיוביות והעלייה בתחלואה בשבוע בו נערך הנתון. בין 33 היישובים האדומים – טבריה, בית"ר עילית, בני ברק, נצרת, קלנסווה ו-12 שכונות בירושלים. בין 37 היישובים הכתומים – חיפה, אשדוד, אשקלון ובית שמש.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website