ועד עובדי כלל ביטוח נגד הדחת המנכ”ל: “במקום לעבוד, יו”ר הדירקטוריון חתר תחתיו”

ועד עובדי כלל ביטוח מתנגד לניסיון להדיח את מנכ"ל החברה יורם נוה ולהחליפו ברונן אגסי, בכיר בקבוצת בנק לאומי, עליו פורסם בתקשורת. "אנו רוצים מאד לקוות (אך ספקנים בהקשר זה) שהמניע לרצון להחליף את מנכ"ל החברה אינו מערכת היחסים הטובה שנבנתה על-ידי המנכ"ל וועד העובדים בין ההנהלה הקיימת והעובדים", כתב יו"ר הוועד ליו"ר הדירקטוריון דני נווה..

רז הדגיש כי השנתיים בהן מכהן נווה בתפקיד התאפיינו ביציבות של מערכת יחסי העבודה, זאת לאחר שנים ארוכות של חוסר יציבות אשר הגיעו לשפל בשביתה מלאה בת שבועיים ביוני 2017.

יו"ר כלל ביטוח דני נווה (מלפנים, מימין) ומנכ"ל כלל ביטול יורם נוה (מלפנים, שמאל) בועדה הפרלמנטרית לחקר מתן אשראי ללווים גדולים, 6 בינואר 2019. (ללא קרדיט)

 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"נראה שבעל מניות מרכזי מנסה לדחוף לקיצוצים ופיטורים. עד שסוף סוף היו שנתיים של שקט ביחסי העבודה, רוצים להחזיר אותנו למלחמות ולשביתות? לתקופות הקשות?" אומר רז ל’דבר’, ומוסיף שגם השירות ללקוחות ייפגע. עוד הוא מדגיש את החשיבות של מנכ"ל המכיר את החברה היטב, כמו נוה המועסק בה מזה 12 שנים, בניגוד למנכ"ל המונחת המגיע מחוץ לה.

"בזמן שיורם יום יום מגיע למשרדים ועובד, ישב יו"ר הדירקטוריון חודש וחצי בבית בתקופת הקורונה, ובמקום לעבוד חתר תחת המנכ"ל" אומר רז בהתייחס לתקופה המאתגרת הנוכחית של משבר הקורונה. "העובדים נכנסו מתחת לאלונקה, המנכ"ל והבכירים נכנסו מתחת לאלונקה וקיצצו בשכרם – רק הדירקטוריון נשאר בחוץ, ועכשיו הם רוצים לנצל את התקופה הזו כדי לפטר עובדים".

בוועד חוששים כי מאחורי המהלך עומדים חלק מהמשקיעים הגדולים בחברה, המפעילים לחץ על יו"ר הדירקטוריון להדיח את נוה מתוך מה שהם מכנים "אינטרסים צרים הזרים לאינטרס הכולל של החברה". לטענת רז, "יורם עשה מהלך לגיוס הון מהחברה – מהלך שמאוד הצליח אבל דילל את בעלי המניות הגדולים אצלנו. זה עשה טוב לחברה, אבל חלק מבעלי המניות חשבו שזה פחות טוב להם ושזה מדלל אותם באחוזים".

במכתבו ליו"ר הדירקטוריון הדגיש רז את החובה הקבועה בחוק החברות על כך שכל רגולטור יפעיל שיקול דעת עצמאי בנוגע לטובת החברה, ואף הזכיר כי בימים אלו בודקת רשות שוק ההון, על פי הפרסומים, את התנהלות בעלי השליטה בחברה המתחרה מגדל ביטוח, שלמה אליהו, ביחס להחלטה להדיח את יו"ר הדירקטוריון  ניר גלעד.

"ברור שזה מעורר את השאלה של הצורך בנציגות עובדים בדירקטוריון" אומר רז ל’דבר’, "אבל אנחנו יודעים גם להגיע לאנשי הדירקטוריון ולדבר איתם. הם מבינים שהוועד מסתכל על מה הם עושים עם החברה. לצערי אנחנו היחידים שבאמת דואגים גם לחברה וגם לעובדים, אצל כל השאר הכל זה אינטרסים אישיים".

על פי הפרסום בכלכליסט, למהלך שמוביל יו"ר הדירקטוריון דני נווה להדחתו של המנכ"ל בנוכחי שותפים גם בעלי המניות הגדולים בחברה: איל לפידות ומורי ארקין. כבר ב-2018 הציע דני נווה את התפקיד לאגסי, שסירב לו, אולם לאחרונה פנה אליו פעם נוספת. יורם נוה מונה לתפקיד המנכ"ל ביוני 2018, וכיהן קודם לכן כמשנה למנכ"ל, ראש חטיבת משאבי אנוש וכמנכ"ל כלל פיננסים.

מדירקטוריון כלל ביטוח ופיננסים נמסר: "דירקטוריון החברה מחויב אך ורק רק לטובת החברה והשאת תשואות לבעלי מניותיה ומפעיל שיקול דעת עצמאי ואחראי לטובת החברה וכל בעלי העניין שלה כולל עובדיה המסורים של החברה ודוחים על הסף את כל האמירות והרמיזות האחרות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website