ועד עובדי רשות האוכלוסין: עובדים בנתב”ג נדרשו לעבוד למרות שנחשפו לחולה מאומת

ועד עובדי רשות האוכלוסין וההגירה טוען ש-15 עובדים במעבר גבול בנתב"ג נדרשו להתייצב לעבודתם על אף שהיו אמורים להיכנס לבידוד בעקבות חשיפה לחולה מאומת.

לטענת הוועד, אחרי ששהו בחדר סגור עם חולה מאומת בתחילת השבוע, הודיעה הנהלת הרשות ל-15 העובדים שלא להיכנס מיידית לבידוד, אלא להמתין לבירור בנושא. עד הבירור, נאלצו העובדים להמשיך ולהתייצב לעבודתם בניגוד גמור להנחיות משרד הבריאות.

עוד טוענים בוועד כי ההנהלה אף פנתה למשרד הבריאות מאחורי גבם של העובדים, והודיעה לו אותם עובדים התחסנו. עם זאת, על פי הנחיות פרויקטור הקורונה יש לקיים את חובת הבידוד גם אחרי קבלת מנת החיסון הראשונה ואף בשבוע שלאחר מועד קבלת המנה השנייה. לכן, טוען הוועד, העובדים המדוברים היו חייבים בבידוד גם אם חוסנו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בוועד זעמו גם על הפגיעה בפרטיות העובדים, והעברת פרטיהם הרפואיים. לטענת שני שבתוב, יו"ר הוועד, "העובדים הם אלו שצריכים היו לפנות למשרד הבריאות, ולא ההנהלה. התוצאה של פניית ההנהלה, תוך הפרה בוטה של פרטיות העובדים, הביאה לכך שמסתובבים ביננו עובדים שחייבים להיות בבידוד.

שבתות הוסיפה כי "אם משרד הבריאות נתן לכך אישור זוהי שערורייה כפולה ומכופלת, שכן המשרד לא בדק כלל את המקרה לעומק".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "הטענות המועלות  הן רצף של כזבים שאין להם כל בסיס במציאות. הנהלת הרשות ועובדיה מכירים את הכללים ופועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בלבד, וכך גם במקרה זה, בו נשלחו הביתה כל העובדים שהיו במגע עם חולה מאומת. אף מי שהייתה אי ודאות לגביו, נשלח לבצע בדיקה.

"יתרה מכך, החולה המאומת ויתר על הסודיות הרפואית שלו, ושלח הודעה אישית לכל עובד ועובד עם הנחיות כיצד לפעול וזאת במטרה שלא להשאיר אך פרצה בנושא. בניגוד לנאמר, עובדים הפטורים מבידוד שלחו מיוזמתם את האישור לממונה הקורונה ברשות. צר לנו כי גם בימים טרופים אלה, יש מי שמוצא זמן לעוות עובדות ולהטעות את הציבור".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website