זהב הולנדי

אחרי שביום שישי ברוך שמאילוב השיג את מדליית הכסף, הג’ודוקא פיטר פלצ’יק זכה במדליית הזהב (עד 100 ק"ג)  בגראנד פרי האג שבהולנד. מדליסט הארד מאליפות אירופה ממשיך בכושר הטוב שלו אחרי שזכה בזהב בגראנד סלאם אבו דאבי.

פיטר פלצ’יק (עד 100 ק"ג) – מדליית זהב!

הישראלי שנמצא בכושר שיא, פתח את היום עם ניצחון בקרב הראשון באיפון על יולי סניפי ההולנדי, בחלוף 27 שניות מהפתיחה. בסיבוב הבא חיכה לפלצ’יק האיטלקי ג’יליאנו לופורצ’יו, הפעם זה לא הלך חלק והישראלי ספג שני עונשים, אבל הצליח לבסוף לייצר יתרון של ווזארי שהספיק לו עד סוף הקרב. המשוכה הבאה של הישראלי הייתה מול קנזק זנקשייב הרוסי, עליו גבר פלצ’יק באיפון. בחצי הגמר פגש את מיכאל קורל, ההולנדי, הפעם פלצ’יק סיים הקרב עם ווזארי והפעיל לקרב על מדליית הזהב

בגמר היה על הישראלי לעבור את הבלארוסי מיקיטה סויריד, הקרב היה שקול ברובו עם נסיונות התקפיים של פלצ’יק לעומת הבלארוסי שהיה פאסיבי וספג שני עונשים. למרות זאת, אף אחד מהם לא הצליח לעלות על לוח התוצאות והקרב הלך לניקוד הזהב. לאחר 1:29 דקות בניקוד הזהב הגיע הרגע הגדול של פלצ’יק שהצליח להפיל את סויריד עם איפון שזיכה אותו בזהב.

המדלייה של פלציק ממשיכה את הכושר שלו ב-2018, אחרי שזכה בזהב בגראנד סלאם אבו דאבי ולפני כן השיג את מדליית הארד באליפות אירופה שנערכה בת"א והזהב בגראנד פרי טביליסי.

אמש (שבת) נרשמה אכזבה לאלוף אירופה שגיא מוקי ( עד 81 ק"ג) שנפצע בבוהן במהלך קרב רבע הגמר ונאלץ לפרוש. עומרי קניון (עד 78 ק"ג), ניצחה יריבה מונגולית אך נכנעה בקרב הבא להולנדית ורז הרשקו (מעל 78 ק"ג), הפסידה לצרפתייה בקרב הראשון.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website