“זה רגע מכונן”: בקי האמון הפכה למאמנת הראשונה שמנהלת משחק ב-NBA

בקי האמון נכנסה הלילה (בין רביעי לחמישי) לספרי ההיסטוריה של ליגת ה-NBA, כשהפכה למאמנת הראשונה שמדריכה קבוצה במשחק רשמי. האמון, כוכבת ה-WNBA לשעבר, אימנה במשך 28 דקות את סן אנטוניו ספרס, לאחר הרחקתו של גרג פופוביץ’ השמחק הסתיים בהפסד לספרס 121:107 ללייקרס. בקיץ הוזכרה האמון כמועמדת לאימון אינדיאנה ומילווקי.

We ???? you @BeckyHammon pic.twitter.com/3CiCVWZyI7

— WNBA (@WNBA) December 31, 2020

"בוודאי שזה ביג דיל, זה רגע מכונן", אמרה האמון לאחר המשחק. "אני חלק מהארגון הזה. הגעתי לכאן כשחקנית ב-2007, אז אני חלק מסן אנטוניו כבר 13 שנה". גארד הספרס, דמאר דרוזן, אמר בסיום כי "כל שחקן שמכיר את ההיסטוריה של כדורסל הנשים יודע מה היא מסמלת עבור הספורט", והוסיף "אתה לא חושב פעמיים על זה. היא אחת משלנו. כשהיא מדברת – כולנו מקשיבים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

האמון (46) נבחרה לאחת מ-15 השחקניות הגדולות אי פעם בליגת הנשים האמריקאית WNBA, היא פרשה רק בשנת 2014 ומיד זכתה להצטרף לצוות האימון של פופוביץ’, אחרי שהקבוצה זכתה באותה השנה באליפות הליגה.

לאחר שנה בלבד בתפקיד היא עשתה עוד היסטוריה כאשר הפכה למאמנת הראשונה שמאמנת קבוצת NBA בליגת הקיץ. האמון לא הסתפקה רק באימון וזכתה בטורניר כאשר היא שוברת עוד תקרת זכוכית היסטורית והופכת להיות האישה הראשונה שעושה זאת.​

בקי האמון, עוזרת מאמנת של קבוצת  סאן אנטוניו ספרס (צילום: AP Photo/Eric Gay).

Leave a Reply

Name *
Email *
Website