זוג מהצפון: “השפילו אותנו במלון כי אנחנו הומואים. דרשנו וקיבלנו התנצלות מול כל האורחים”

דניאל בכר (28) ושימי גוזלן (29), בני זוג מהצפון, בילו את סוף השבוע האחרון במלון קלאב הוטל בטבריה, והושפלו ע"י בעלי תפקידים במלון בשל זהותם המינית. כשהחליטו לא לשתוק, הם קיבלו התנצלות פומבית בפני אורחי המלון.

"אנחנו כמעט חצי שנה, ואנחנו זוג חמוד", מספר בכר, חבר בתנועת ‘דרור ישראל’ ומדריך נוער בבני המושבים בקיבוץ יזרעאל. "יצאנו לחופשה ביחד, שישי שבת חופשה ששימי קיבל מהעבודה בחברת Yes יחד עם שותפים שלו לעבודה. בשישי היינו בבריכה והכל היה בסדר, בשבת, בערך בשעה 14:00 ניגש אלינו אחד המאבטחים וביקש שנבוא לדבר איתו מחוץ לבריכה". בכר מספר שבאותה השעה, שיא הצהריים כשהטמפרטורות בטבריה הגיעו למעל 40 מעלות, היו קרוב ל-200 אנשים, ולאף אחד לא הפריע שיש בקהל גם זוג גברים.

אחרי שיצאו מהבריכה לבקשתו של המאבטח, מול כל האורחים, אמר להם עובד המלון "אתם לא יכולים לעשות דבר כזה, יש פה ילדים. חשוב להבין, היו סביבנו זוגות סטרייטים שנגעו והתנשקו, וניכר שהוא ניגש אלינו כי אנחנו זוג להט"ב. אמרתי לו שנמשיך לעשות את זה, והוא אמר שזו הוראה של הקב"ט, לא שלו. המשכנו להתווכח, הוא התקשר לקב"ט שהיה במשרד, והקב"ט אמר שאנחנו יכולים לחזור לבריכה, אחרי שהוא התקשר למשטרה לבדוק אם זה בסדר, או משהו כזה, אולי ניסה להאשים מישהו אחר בהתנהגות הזו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"החברים של שימי מהחברה היו מאוד איתנו, וניסו להתנגד להתנהגות הזו. אחרי דין ודברים ראינו את המנהל התורן, ניגשנו אליו ודיברנו איתו, וסיפרנו לו מה קרה. הוא אומר שלא ידע מזה, וביקש שנפתור את זה לא במרחב הציבורי. אחרי כמה זמן של ויכוח, עלינו למשרד ופגשנו שם את הקב"ט. הוא התנצל ואמר שזה היה לא בסדר, שלא היה רצון לפגוע ושזה לא היה בכוונה רעה. לאורך כל הזמן הזה לא קיללנו בכלל, ‘חצוף’ היה הדבר הכי חמור נאמר שם, אבל כן היינו מאוד כועסים."

"ההשפלה היתה פומבית, אז שגם ההתנצלות תהיה כזו"

"אמרתי לו שאני רוצה שיתנצל מול כל מי שהיה בבריכה, ההשפלה היתה פומבית, אז שגם ההתנצלות תהיה כזו. ביקשתי ממנו שיגיד שכל האהבות שוות אבל בסוף אמר דברים אחרים".

המנהל התורן ירד לשפת הבריכה, וקבל עם ועדה, כשבני הזוג עומדים שם ומפגינים את אהבתם, אמר בכריזה את הדברים הבאים, "גם בשמי ובשם רשת קלאב הוטל, רוצים להתנצל בפני החבר’ה כאן, בני הזוג, על העוגמה שנגרמה להם (מחיאות כפיים) אני מאוד מתנצל באמת, אנחנו במדינה דמוקרטית, זכותו של כל אדם לעשות איך שהוא רוצה מה שהוא רוצה ואיך שבא לו. אני מאוד מתנצל בשם קלאב הוטל טבריה, בשם הרשת, בשם כולם".

"לצערי נתקלתי בהרבה הומופוביה בחיים שלי, לשימי זה היה פעם ראשונה, וזה היה פוגע, אבל לא פחדנו. הוציאו לנו את הרוח מהמפרשים בחופשה. זה היה משפיל, אבל בסופו של דבר התמיכה היתה מרימה. אנשים הריעו לנו כששמעו את הדברים, ואחר כך באו אלינו זוג הומואים שאמרו שזה היה חשוב, וגם סתם אנשים פנו אלינו ואמרו כל הכבוד, שאנחנו תותחים, ופירגנו. הציבור במלון לא היה האוכלוסייה הכי אוהדת, אבל כן קיבלנו תגובות יפות."

"רציתי שהאירוע הזה יהיה דבר מחנך"

"רציתי שזה יהיה דבר מחנך", אומר בכר. "לא לשתוק כשמוציאים אותנו מהמרחב הציבורי וזה עובר, שיראו שיש לנו כוח, שדבר כזה לא יקרה יותר. אני מחנך וזה מה שאני רוצה לעשות, שהמרחבים הציבוריים יהיו נקיים מהומופביה".

בכר מספר שפנו אליו מהנהלת המלון והציעו לו פיצוי, אך הוא סירב. "אמרתי להם שאני רוצה התנצלות פומבית. אני רוצה לדאוג למרחב, לא להנאה האישית שלי. לדאוג שכולם יוכלו להיות מי שהם".

לבכר יש מסר חשוב: "אסור להתפשר על הזכויות שמגיעות לנו, וצריך לאפשר לכל אחד להיות מי שהוא, לא לפגוע ולא להעיר. הבעיה היא לא מישהו שאין לו אומץ לעמוד מול הומופוביה, אלא מי שפוגע".

מהנהלת קלאב הוטל טבריה ומרשת קלאב הוטל לא התקבלה תגובה, למרות הפניות הרבות, ותפורסם לכשתתקבל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website