חוזרים לעבודה על גשר יהודית: כל הפרטים על החסימות בסוף השבוע

בשל העבודות הצפויות על הקמת גשר יהודית, ייסגרו מחר (שישי) מקטעים מכביש איילון דרום הבאים בנתיבי איילון ל-24 שעות: החל מהשעה 17:00 ביום שישי ועד השעה 17:00 למחרת (9/2). התנועה באיילון צפון תתאפשר כרגיל לכל אורך סוף השבוע.

עבודות הבנייה של גשר יהודית ביום שבת לפנות בוקר (צילום: אדם שולדמן / פלאש 90).

מהמשטרה נמסר כי לבאים מכביש 20 מצפון לדרום, ייסגר המקטע בין מחלף השלום למחלף לה גארדיה.  לא תתאפשר ירידה לאיילון דרום במחלפים: השלום, ארלוזורוב, ההלכה, רוקח וקק"ל.

דרכי נסיעה חלופיות – לבאים מצפון מומלץ לנסוע על כביש 2 ולהמשיך על דרך נמיר דרומה, או לחלופין, לנסוע דרך כביש 5 למזרח וכביש 4 לדרום. לבאים ממזרח מומלץ לנסוע על כביש 4 לדרום.

כמו כן, בין השעות 17:00-19:00 ביום שישי (8/2), ייסגר המקטע שבין מחלף רוקח למחלף לה גארדיה.

בניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון. (אדם שולדמן/פלאש90)

חלק מהמחלפים באזור העבודות יחסמו לכיוון דרום עפ"י הצורך ובהתאם להנחיות משטרת התנועה.  מומלץ להתעדכן באפליקציית Waze.

לאחר התנגדות קשה לעבודות על הקמת גשר יהודית בשבת מצד המפלגות החרדיות, ועתירה של עיריית ת"א נגד דחיית העבודות, לפני שבועיים ביקשה פרקליטות המדינה להודיע לבג"ץ כי הוסדרו כל ההליכים לתחילת הקמת גשר יהודית. העבודות יימשכו עד אפריל, בכפוף למזג האוויר.

הגשר המתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים (ללא תחבורה ממונעת), יחבר את מזרח העיר למערבה, מרחוב ביצרון עד שדרות יהודית, יעודד תחבורה ירוקה ובטוחה ברגל ובאופניים, יאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב, ויסייע להפחתת מס’ כלי הרכב בתוך גוש דן – לרווחת כלל תושבי המטרופולין.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website