חזרו בהם: נמנע קיצוץ השעות הנוספות של עובדי משרד החוץ

לאחר עיצומי עובדי משרד החוץ הנהלת המשרד החליטה לחזור בה מההחלטה על קיצוץ השעות הנוספות. בוועד הודיעו כי ימשיכו להיאבק. חשוב לציין כי החלטת הנהלת משרד החוץ על הקיצוץ נעשתה במנותק מסיכום בין משרד האוצר וההסתדרות שאושרר בשבוע שעבר על מתווה מדורג לקיצוץ השעות הנוספות על רקע הקיצוץ הרוחבי בכל משרדי הממשלה.

אמש בשעה מאוחרת העבירה הנהלת משרד החוץ מברק לכל עובדיה בארץ בו היא מודיעה כי הגיעה להסכמה עם משרד התקציבים באוצר שתאפשר לשמר את מסגרת השעות הנוספות בשנת 2020 בדומה לשנת 2019. 

בוועד העובדים קיבלו את ההודעה ומסרו כי בכוונתם להמשיך ולהיאבק על תנאי העסקתם וגם על תקצוב פעילות המשרד. "מרכיב השעות הנוספות הוא רק בעיה אחת שנדחתה בינתיים בשנה אחת בלבד ולא גזירה שבוטלה" אמר לדבר אלי יפרח יו"ר ועד העובדים החוץ מנהליים. בנוסף להחלטת ההנהלה דורשים העובדים להיות חלק מוועדת חלוקת השעות הנוספות המתכנסת אחת לחודש. יפרח בדבריו קורא למנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם לקחת אחריות על "מצבו פושט הרגל של המשרד ועד אז להפסיק את מסע הנקמנות שלו נגד החטיבה החוץ מינהלית שאת תפקידיה ותקנותיה בחלקם הקפיא ואת חלקם ביטל ללא הסבר מקצועי ובניגוד לחוות דעת של בעלי המקצוע".

בכוונת הוועד לכנס את העובדים לאסיפה ביום ראשון הקרוב כדי להחליט על המשך המאבק ואי הפסקת הצעדים הארגוניים. מהוועד נמסר ל’דבר’ כי הנושאים הנוספים המצויים על סדר היום הם סוגיות של שכר, קידום בדרגים כמקובל במשרדים אחרים,
תנאי העסקה שנפגעו במהלך השנים האחרונות. מעבר העובדים טוענים כי יש להחליף את הנהלת משרד החוץ בהנהלה חדשה או ועדה קרואה, וכי הנהלה זו תצטרך ליצור תכנית הבראה למשרד החוץ.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website