חילופים בצמרת

דובר צה״ל מוסר כי ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו אישר היום (חמישי), את המלצת ראש המטה הכללי המיועד, אלוף אביב כוכבי, למנות את אלוף אייל זמיר לסגן ראש המטה הכללי של צה״ל.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו מברך על מינויו של אלוף אייל זמיר לתפקיד סגן הרמטכ"ל: "האלוף זמיר עתיר הישגים וקצין מוערך שיסייע לרמטכ"ל המיועד אלוף כוכבי להוביל את צה"ל לפסגות חדשות. רה"מ נתניהו מבקש להודות לאלוף ניצן אלון על תרומתו רבת השנים לצה"ל ולביטחון ישראל.

האלוף אייל זמיר נולד בשנת 1966 והתגייס בשנת 1984 לחיל השריון. בין השאר שימש כקצין האג"ם ומפקד גדוד "רומח" בעוצבת "סער מגולן", כמפקד המרכז לאימונים טקטיים שבמרכז לאימוני כראש מטה זרוע היבשה, ואף כמזכיר הצבאי לראש הממשלה. תפקידו האחרון היה מפקד פיקוד הדרום. האלוף אייל זמיר הינו בוגר המכללה לפיקוד ומטה והמכללה לביטחון לאומי, ובעל תואר שני במדעי המדינה מ"אוניברסיטת חיפה".
אלוף זמיר נשוי ואב לשלושה.

מוקדם יותר נפגש נתניהו לראשונה בתפקידו כשר ביטחון עם פורום מטכ"ל בקריה בתל אביב ואמר: "זהו הביקור הראשון שלי כאן במטה הכללי כראש הממשלה ושר הביטחון. יש לנו משימה משותפת והיא לשמור על ביטחון ישראל בכל הזירות. בזירה הראשונה, עזה, אנחנו ערוכים לפעול ולעשות כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון תושבי העוטף והדרום.

פגישתו הראשונה של נתניהו כשר ביטחון עם המטה הכללי (צילום: לע"מ)

הזירה השנייה היא יהודה ושומרון. צה"ל והשב"כ סיכלו השנה כ-500 פיגועים. זוהי הזדמנות לברך את הפעולה האחרונה המשותפת שמנעה פיגוע גדול מאוד שהיה באכוונת החמאס מעזה.

הזירה השלישית, הצפון, סוריה ולבנון. אנחנו ממשיכים לפעול למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה, ואת פרויקט הנשק המדויק בלבנון של חיזבאללה.

נמצאים כאן הרמטכ"ל ואלופי צה"ל שעובדים ללא לאות למען ביטחון ישראל – זו המשימה שלנו, ואנחנו נמשיך בה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website