חיממו את הדירה באמצעות מנגל: הרוג ופצוע קשה בחיפה

אזרח הודו בן 35 נהרג היום (ראשון) משאיפת חומרים רעילים בדירה ברחוב הרצל בחיפה. גבר נוסף ששהה בדירה, אף הוא אזרח הודו גם הוא, נפגע גם הוא ופונה לבית החולים רמב"ם כשהוא מונשם. מבדיקה ראשונית של השוטרים שהגיעו למקום, עולה כי השניים חיממו את דירתם באמצעות גחלים ("מנגל"), וכתוצאה מכך משאיפת עשן. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות האירוע.

המנגל ששימש לחימום הדירה בחיפה (צילום: משטרת ישראל)

חובש בכיר במד"א, טל שוסטק, סיפר כי "כשנכנסו לדירה ראינו שני גברים כבני 35 שוכבים מחוסרי הכרה בחדרים שונים. סיפרו לנו שהיה מנגל דולק בדירה. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות בשניים, אחד מהם שהיה במצוקה נשימתית חריפה הונשם ופונה לבית החולים כשמצבו יציב, ובשני שהיה ללא דופק וללא נשימה ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תוך שימוש בתרופות מיוחדות אבל לצערנו כעבור זמן ממושך נאלצנו לקבוע את מותו".

במד"א שבים ומזכירים כי הרעלת חד תחמוצת הפחמן (CO), היא קטלנית. הגז עשוי להיפלט כתוצאה משימוש בתנור גז או במוצרים הפועלים על גחלים. זהו גז חסר צבע או ריח, ולא ניתן להבחין בקיומו עד שמתחילים להופיע סימני ההרעלה, לכן חשוב לנקוט בכללי בטיחות ובזמן השימוש יש להקפיד על אוורור נאות, לשם תחלופת אוויר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website