חשיפה של חברת ‘החדשות’: אלמונים השחיתו את מצבת אביו של היועמ”ש

שורה של גינויים ברחבי המערכת הפוליטית עם היוודע דבר השחתת המצבה שעל קברו של, ברוך מנדלבליט, אביו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

הערב (חמישי) דווח לראשונה בחברת ‘החדשות’ על ההשחתה שהתבצעה, ככל הנראה, לפני כעשרה ימים, אז דיווח עליה היועמ"ש למשטרה. בעקבות הפרסום הוציאו מספר אישים פוליטיים הודעות גינוי חריפות.

חילול קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה הוא מעשה נואל ומעורר שאט נפש.

— ראובן (רובי) ריבלין (@ruvirivlin) December 27, 2018

לפי חברת החדשות ראש הממשלה, בנימין נתניהו הגיב לדברים והודיע כי הנחה את המשטרה לפעול בנחישות לאיתור מבצעי ההשחתה. יחסיהם המשפטיים של נתניהו ומנדלבליט עלו לכותרות ביומיים האחרונים עם הפרסום ב"ישראל היום" כי רה"מ הודיע למקורביו שהוא "לא פורש בשום תסריט" וכי גורמים בליכוד איימו כי במידה ויוגש כתב אישום, "מנדלבליט יותקף ללא רחמים". מוקדם יותר הערב יצאה הודעה חריגה מטעם עורך דינו של רה"מ אל היועמ"ש בה רה"מ מתנער מייחוס הדברים אליו או לגורמים מטעמו.

גם שרת המשפטים, איילת שקד, גינתה בתוקף את ההשחתה ואמרה כי "מדובר במעשה מבחיל הסותר ערכי מוסר בסיסיים. צר לי שיש מי שאינו בוחל בצעדים נבזיים מעין אלו. ללא ספק נחצה כאן קו אדום ואני מצפה שמשטרת ישראל תביא להעמדתם לדין של האחראים בהקדם".

בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט. צילום: אלכס קולומויסקי / פלאש 90

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, התייחס אף הוא למקרה ואמר כי "השחתת קברו של ברוך מנדלבליט ז״ל היא מעשה בזוי ומזעזע של אנשים שפלים. הנחיתי את משטרת ישראל  לעשות הכל בכדי להגיע לפושעים שביצעו את המעשה ולהביא אותם לדין. אני מצפה מהמנהיגות הפוליטית להתאחד בגינוי למעשה זה שמהווה חציית קו אדום ולא לנסות ולנצל אותו לצרכים פוליטיים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website