חשש: בשל מחאת עובדי משרד החוץ יבוטלו מאות טיסות של חברות ישראליות

על רקע משבר השכר של שגרירי ישראל, ועד עובדי משרד החוץ הנחה את שגרירי ישראל המוצבים בחו"ל שלא לחדש חוזה ולא לחתום על חוזה העסקה של עמ"י תעופה – עוזרי קב"ט ברחבי העולם החל מ-1 בינואר 2019, במידה והמשבר לא ייפתר עד אז. בימים אלה מקיימים עובדי משרד החוץ וההסתדרות משא ומתן מול נציגי האוצר ומשרד החוץ במטרה לפתור את משבר דמי הייצוג של נציגי ישראל בעולם.

יש לציין כי באם יתממש האיום של ועד העובדים צפויים מאות ביטולים של טיסות שכן לחברת התעופה אל-על אין את האופרציה הדרושה למשרד קדמי בחו"ל ולכן היא נעזרת בפלטפורמה של משרד החוץ כדי להעסיק את מערך האבטחה של חברת התעופה בשדות התעופה הבינלאומיים. מדובר באותם עובדים שכל נוסע בחברות התעופה הישראליות פוגש בבדיקות הביטחון והצ’ק אין של הנוסעים בחו"ל.

יו"ר ועד העובדים של שירות החוץ, דנה בנבנישתי, אמרה היום (ראשון) בכנס השגרירים שהתקיים במשרד החוץ כי "כל פתרון שימצא למשבר הייצוגים חייב להבטיח שלא תהיה פגיעה כלכלית בשכר העובדים".

כמאה ועשרים דיפלומטים ישראליים בכירים, שגרירי ישראל ונציגיה המוצבים בבירות העולם, נמצאים בישראל, לצורך השתתפות בכנס העבודה השנתי של משרד החוץ. ניתן לשער שאווירת הכנס ושיחת היום בפינת הקפה ובתור לארוחת הצהריים היא הפגיעה הנוספת בתנאי העסקתם, אותה מוביל משרד האוצר.

דנה בנבנישתי, יו"ר ועד עובדי משרד החוץ (באדיבות המצולמת)

הודעת ועד העובדים מגיעה על רקע דרישת משרד האוצר, שפורסמה בשבוע שעבר ב’דבר ראשון’, להחיל מיסוי על רכיבי שכר של הדיפלומטים בשירות החוץ, לרבות רכיבי שכר שהיו פטורים ממיסוי עד כה, דוגמת "דמי יצוג" (כלומר החזר על הוצאות פרטיות הנדרשות לשם יצוג המדינה), דמי יצוג עבור בני ובנות זוג ותוספת לאחזקת הבית. התוספות הללו נהוגות גם עבור נציגי משרד הביטחון בחו"ל ונציגי משרד הכלכלה, והרפורמה שהאוצר מוביל אמורה לחול גם עליהם.

תגובת משרד החוץ תתפרסם לכשתתקבל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website