טיפולי ההפריה החוץ גופית (IVF) ישובו לפעול

אחרי הפסקה של חודש וחצי, מרפאות הפוריות ישובו לבצע טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF), כך אישרה ד"ר ורד עזרה, ראש חטיבת הרפואה של משרד הבריאות, אתמול (ראשון). בשלב זה רק נשים בריאות תוכלנה לעבור טיפולי IVF, ובשלבים הבאים יישקלו טיפולים של נשים עם מחלות כגון יתר לחץ דם, סוכרת ומחלת ריאות. כל אלו רק לאחר קבלת אישור רפואי. לפי המכתב, בשלב זה מומלץ להקפיא את העוברים שנוצרים מתהליך ההפריה, ולא להתחיל הריון חדש.

ההחלטה מגיעה לאחר עתירת בג"ץ של נשות פורום המאבק למען פוריות לפני שבועיים בטענה כי מדיניות משרד הבריאות בה רוב פעילות מערכת הבריאות חזרו לתפקד אך שירותי הפוריות נשארו סגורים, מהווה אפליה מגדרית ופגיעה בחוק זכויות החולה.

יו"ר נשות פורום המאבק למען פוריות, דגנית יפתח, אמרה הבוקר כי "אישור משרד הבריאות אמש לפתיחת טיפולי ההפריה החוץ גופית ויתר טיפולי הפוריות לנשים מכל הגילאים, הוא ניצחון גדול שלנו. זהו ניצחון לכל 20 אלף הנשים והמשפחות אשר הלכו עמנו במאבק. נחישותן ודבקותן במטרה הוכיחו את צדקת דרכנו והביאו להכרעת האטימות, ההפליה והפגיעה האנושה בנשים, ששעון החול שלהן אוזל. אנו נלמד את צעדי הזהירות, בדיקות הקורונה ומגבלת המחלות המסוכנות שנקטו רופאי משרד הבריאות. נוסיף ללוות את יישום הביצוע, בלא פגיעה באף אחת מנשי הפורום. כן נבחן את המשך ההליך המשפטי בבג"ץ, ככל שיידרש".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website