טסלה פרסמה את מחירי דגמי המכוניות בשקלים

יצרנית הרכבים החשמליים טסלה פרסמה הלילה את מחירון רכבי טסלה בישראל לקראת פתיחת הסוכנות הראשונה בתל אביב. טסלה 3, הדגם הבסיסי, יעלה 170,000 שקלים כולל מסים ולפני תוספות ושדרוגים. עם מצברים מוגדלים, שינוי צבע, ומערכת ה’אוטו פיילוט’, המחיר יכול להגיע למעל 250,000 שקלים. טווח הנסיעה בין הטענות צפוי לעמוד על כ-448 ק"מ במצבר חדש.

בטסלה מדגישים כי למרות האפשרות למערכת אוטו-פיילוט, בישראל עדיין אין אפשרות חוקית לנהיגה אוטונומית ונהג ברכב מחויב לפקח על הנסיעה.

עבור מי שיכול להרשות לעצמו, מציעה טסלה לקנות את הגרסה המשודרגת בעלת טווח נסיעה מוגדל של כ-580 ק"מ במצבר חדש. מחירה ההתחלתי יעמוד על 220,000 שקלים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המודל היוקרתי של החברה, מודל S של ימכר בישראל במחיר התחלתי של כ-320,000 שקלים. בגירסת הביצועים המשופרים, עם כל התוספות, יגיע מחירו כבר ל-505,000 שקלים בגרסת הביצועים.

רכב הכביש-השטח של החברה, מודל X יעלה 446,000 שקלים לדגם הטווח המוגדל של 580 ק"מ. דגם הביצועים, PLAID, שמגיע לטווח נסיעה של 547 ק"מ, יעלה 644,000 שקלים.

מוסך של מכוניות טסלה (צילום: JL IMAGES / Shutterstock.com)​

כדי להרגיע את הרוכשים המודאגים מרכישת רכב חשמלי, טסלה מספקת אחריות לשמונה שנים על כך שטווח הנסיעה לא ירד מ70% מהטווח ההתחלתי של כל דגם. בבדיקה מדגמית שביצעה החברה, ירידת הטווח המקסימלית שנרשמה לאחר 160,000 קילומטר עמדה על 10% בלבד מהטווח ההתחלתי.

איפה קונים והיכן המוסך?

סוכנות ראשונה של טסלה בישראל תיפתח בקרוב בקניון רמת אביב. מוסך השירות של החברה ימוקם בפתח תקווה. בשונה מרכבים של חברות אחרות, לטסלה אין מוסכים מורשים, והיא מטפלת בעצמה ברכבים שהיא מוכרת, כמו גם מייצרת לעצמה את הסוללות.

בארצות הברית שם נמכרו בחמש השנים האחרונות מאות אלפי מכוניות טסלה, קיימות כבר יוזמות מקומיות לבצע ‘הנדסה לאחור’ של הרכבים. זאת על מנת לטפל בהם מחוץ למוסכי החברה, אך החברה מקשה על פעילות זו באמצעות מנעולי תוכנה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website