טראמפ מבקר את ראש העיר ומאיים להכניס חיילים: “כשהביזה מתחילה – היריות מתחילות”

מחריפות המהומות בארה"ב במחאה על הריגתו של ג’ורג’ פלויד בידי שוטר בעיר מיניאפוליס ביום שני האחרון וכחלק מגל המחאה שפרץ הוצתה הלילה (חמישי) תחנת המשטרה של המחוז השלישי בעיר שננטשה זמן קצר לפני כן בשל מצוקת כוח אדם וחשש מפני תקיפות המפגינים.

מפגינים מתאספים מחוץ לתחנת המשטרה של המחוז ה-3 במיניאפוליס שהוצתה כחלק מגל המחאה על הריגתו של ג’ורג’ פלויד (צילום: AP Photo/Julio Cortez)

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הפנה היום אצבע מאשימה כלפי מה שהוא מגדיר כאוזלת יד וחוסר מנהיגות של "ראש עיר חלש מאד מהשמאל הרדיקלי" ואיים שאם ראש העיר לא ישתלט על העניינים במהרה, הנשיא ישלח לעיר את המשמר הלאומי. בציוץ המשך, שנחסם על-ידי רשת טוויטר בטענה שהוא מעודד אלימות, כתב טראמפ כי אם יתעורר קושי, המשמר הלאומי ייכנס לפעולה. "כשהביזה מתחילה – היריות מתחילות. תודה!".

I can’t stand back & watch this happen to a great American City, Minneapolis. A total lack of leadership. Either the very weak Radical Left Mayor, Jacob Frey, get his act together and bring the City under control, or I will send in the National Guard & get the job done right…..
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 29, 2020

ראש העיר מיניאפוליס, ג’אקוב פריי הצטרף אתמול לקריאה להגשת כתב אישום כנגד קצין המשטרה. "יותר מכל דבר אחר, התמודדתי ב-36 השעות האחרונות עם שאלה מהותית אחת: "למה האדם שהרג את ג’ורג’ פלויד אינו בכלא?".

ג’ורג’ פלויד נהרג במהלך מעצר משטרתי אלים והפגנות ענק פרצו במיניאפוליס, בלוס אנג’לס ובערים נוספות בקריאה להעמיד לדין את קצין המשטרה שביצע את המעצר במהלכו הניח ברך על צווארו של ג’ורג’ פלויד במשך דקות ארוכות והביא למותו.

האירוע שהתרחש מחוץ לחנות מכולת ביום שני התפרסם בזכות צילום וידאו בן 10 דקות, בהן נראה קצין המשטרה דרק שוביין כשהוא כורע ומניח את רגלי על צווארו של העצור, ג’ורג’ פלויד, המתחנן לאוויר. הקצין לא זז למשך לפחות שמונה דקות, גם לאחר שפלויד חדל לדבר ולזוז.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website