טראמפ פוצץ את הדיונים על חבילת הסיוע: “הדמוקרטים השמאל רדיקלים רק שיחקו משחקים”

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החליט להפסיק את השיחות על תכנית הסיוע החדשה לארצות הברית עד לאחרי הבחירות. זאת לאחר מחלוקת ארוכה על היקף התכנית בין הדמוקרטים, שדרשו להרחיבה, לממשל הרפובליקני. בנוסף כתב טראמפ כי ברצונו להוציא לפועל תכנית צ’קים נוספת על סך 1,200 דולר באופן מיידי.

"הנחתו את הנציגים שלי להפסיק את כל המשא ומתן עד לאחר הבחירות. מיד לאחר שאנצח אני אעביר תכנית סיוע שתתמקד באמריקנים עובדים ובעסקים קטנים" כתב הנשיא שעוד מחלים מנגיף הקורונה בחשבון הטוויטר שלו.

החלטתו של טראמפ גררה ביקורת רבה ושלחה את הבורסה לירידות, כשמדד דאו ג’ונס יורד ב-1.34% עד לסגירה. המשק האמריקני רחוק מאד מהתאוששות, ודו"ח העבודות האחרון הראה חזרה איטית יחסית של משרות. לפי האתר הכלכלי CBNC גורמים רבים בכלכלה האמריקנית רואים בתכנית כדבר הכרחי, ובדחייתה לעד אחרי הבחירות החלטה "לא הגיונית".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בחשבון הטוויטר שלו תקף טראמפ בבוטות את יריביו הפוליטיים: "ננסי פלוסי המשוגעת והדמוקרטים השמאל רדיקלים רק שיחקו משחקים עם תכניות סיוע הנדרשת בצורה נואשת. הם רק רוצים לטפל בערים ובמדינות דמוקרטיות כושלות ומלאות פשע, הם אף פעם לא היו בעד עזרה לעובדים, ולעולם לא יהיו!" בהחלטתו לדחות את תכנית הסיוע נראה שטראמפ סתר ציוץ קודם שלו אתמול, בו צייץ מחדש את אמירתו של פאוול על הצורך להגדיל את התכנית הכלכלית וכתב: "אמת!"

עם זאת כאמור אמר כי הוא רוצה לאשר סיוע בשליחת צ’קים בלבד, וכן לאשר באופן מידי 25 מיליארד דולר לחברות התעופה ו-135 מיליארד דולר לתכנית לעסקים קטנים מתוך התקציב שכבר הועבר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website