טרמאפ נרתם לקמפיין של נתניהו, ייפגש עימו שבועיים לפני החירות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נרתם לקמפיין הבחירות של ידידו ראש הממשלה בנימין נתניהו, וייפגש איתו יום אחר יום בסוף החודש, שבועיים לפני הבחירות בישראל. ב-25 במרץ ינהלו טראמפ ונתניהו פגישת עבודה, וביום המחרת יארח נשיא ארה"ב את ראש הממשלה לארוחת ערב.

נתניהו לא יהיה הבכיר הישראלי היחיד בוושינגטון בסוף החודש, במקביל לכינוס הוועידה השנתית של השדולה הפרו-ישראלית אייפא"ק. ב-25 בחודש, יום פגישת טראמפ-נתניהו, ינאם יו"ר כחול לבן בני גנץ באולם המרכזי של הוועידה. יום אחריו ינאם גם נתניהו בפני הקהל האמריקאי האוהד.

גנץ ונתניהו צפויים להדגיש את חשיבות הקשרים בין ישראל לארה"ב ואת חשיבותה של יהדות ארצות הברית. גנץ יתקשה להתעלות על נתניהו מבחינה סגנונית, לא רק בגלל רמת האנגלית שבפיו והמבטא הישראלי, שאינם משתווים לאלה של נתניהו, אלא גם בשל היותו נואם פחות מיומן ומרשים גם בעברית. כדי להתבלט יהיה עליו להציג תוכן וחזון מרשימים.

במשך שנים היתה ועידת אייפא"ק המגרש הביתי של נתניהו, שצפוי לגרוף גם השנה מחיאות כפיים סוערות, אך במקביל גוברת הביקורת עליו בקרב היהודים האמריקאים. לאחרונה הצטרפה אייפא"ק לגינוי נדיר המופנה לעבר ישראל, ביחס למהלך של נתניהו לצירוף עוצמה יהודית לאיחוד מפלגות הימין. ברקע ישנה הסתייגות בקרב יהודי ארה"ב גם בנוגע לביטול מתווה הכותל, שביטא חוסר דחיית הלגיטימיות של היהדות הרפורמית והיהדות הקונסרבטיבית, שני הזרמים המרכזיים בארה"ב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website