יהודה משי זהב יו״ר זק״א: ״מודאגים מאוד לקראת הסגר בסוף השבוע הקרוב”

מקרי המוות המזעזעים של ישראלים בביתם לא מפסיקים, ואף מתגברים בחסות הריחוק הפיזי שכופה עלינו המגיפה. הבוקר (שני), סמוך לשעה 10:30, התקבל דיווח במוקד זק״א על גופה שנמצאה במצב ריקבון מתקדם ברח׳ שמשון בירושלים. ״מדובר בגלמוד בן 66 שחי לבדו, כל הבית היה מוזנח ומלא בפסולת ואשפה", סיפר דודי פינס מתנדב זק״א שטיפל בזירה.

120 מקרים של קשישים, עריריים ואנשים שמתו בביתם ונמצאו לאחר ימים רבים הגיעו בשנת 2020 לארגון זק"א, שם בטוחים שיש מקרים רבים שאינם מדווחים. בארגון מספרים כי העלייה במספר המקרים קשורה לריחוק הפיזי שכופה עלינו הקורונה, ואשר פוגע במיוחד באוכלוסיות האלו, קשישים ועריריים.

צוות זק"א מטפל באדם שנפטר בביתו בירושלים ונמצא לאחר ימים רבים (דוברות זק"א)

אמש (ראשון) סמוך לשעה 20:30 התקבל דיווח במוקד זק״א על גופה שנמצאה במצב ריקבון מתקדם בראש העין, חיזקי פיליפ וברל’ה יעקובוביץ, מתנדבי זק״א שטיפלו בזירה סיפרו, ״כשהגענו לזירה הזדעזענו מהמראות הקשים. גבר גלמוד בן 71 נמצא מוטל בביתו במצב ריקבון קשה, מעל לשבוע לאחר שנפטר. ככל הנראה סבל מאירוע רפואי ואיש לא שמע את זעקותיו ברגעיו האחרונים, מצאנו אותו במצב של איבוד צלם אנוש". המנוח הובא לקבורה בלילה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יהודה משי זהב, יו״ר זק״א, אמר נוכח העלייה במקרים: ״אנו מודאגים מאוד לקראת הסגר שיכנס לתוקפו בסוף השבוע הקרוב. מתחילת שנת 2020 טיפלנו ב-120 אירועים מזעזעים של קשישים ועריריים שנמצאו זמן רב לאחר מותם, האירועים האלו, חלקם כתוצאה מהסגר הראשון בו עשרות עריריים וגלמודים היו מבודדים מהחברה ומתו לבדם, הם נמצאו רק בגלל הריח הנוראי. מפחיד ומבהיל לחשוב מה יהיו ההשלכות של הסגר השני. מי יציל אותם ומי ידאג להם?! רוב המקרים לא היו מוכרים לרשויות הרווחה, איש לא היה שם בשבילם ברגעיהם האחרונים".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website