“יהודה, תודה על הכול, אני אוהב אותך”, ספד אחיו של יהודה ביאדגה ז”ל

בבית העלמין "הדרום" שבגבול חולון-בת ים הסתיימה הלוויתו של יהודה ביאדגה, שנורה למוות על ידי שוטר בבת ים ביום שישי האחרון. מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה, רובם בני העדה האתיופית. דוד, אחיו, בכה על קברו, ואמר – "יהודה, תודה על הכול, אני אוהב אותך". דודתו של ביאדגה ספדה לאחיינה בלוויה: "יהודה איזה ילד היית, איך לקחו אותך".

בשעה זו, בסמוך לבית המשפחה בבת ים, מתקבצים פעילות ופעילים, מדליקים נרות זכרון ונושאים דברים – במה שנראה כמחאה שקטה על המוות של ביאדגה. מחר צפויה מחאה בצומת עזריאלי בת"א בשעה 16:30, למרות שבקרבת המשפחה מבקשים לדחות את המחאה לאחר השבעה.

 "היית מלא ביראת שמיים, כיבדת כל אחד על אף הקושי שבהסתגלות לחיים בישראל, סייעת לכל אדם ולכל דבר בעולם", ספד ליהודה הרב אביחי שיש, רבה של קהילת ‘משכן ישראל’, מורו של יהודה מהישיבה טפחות שליד צפת.

יהודה ביאדגה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

הלווייתו של יהודה ביאגדה בחולון (צילום: יהודה חיים / פלאש 90).

ראש עיריית בת ים צביקה ברוט, הגיע לאירוע העצוב והמתוח, ונשא דברים אך לא סיים אותם, בשל מהומה שהתעוררה בקהל, שקרא ‘השוטר רצח את יהודה, הוא לא נהרג’.  "משפחת ביאדגה איבדה בן יקר, העיר ראתה בו יקר, אחיו הצעיר איבד מודל לחיקוי", אמר ברוט. "השוטר לא ראה את זה. הוא ראה משהו אחר משהו, שיהודה לא היה, הוא ראה בו אויב וסכנה. החקירה תהפוך כל אבן כדי להגיע לחקר האמת", הבטיח ראש העיר.

השיחה למוקד 100: "הוא רוצה להרוג את ההורים שלו"

אחר הצהריים נחשפו תמלולי השיחות למוקד המשטרה שבו תואר כיצד יצא ביאדגה לרחוב כשבידו סכין: "ברחוב בלפור 45 בבת ים יש אירוע, בן 22 משתולל עם סכין, רוצה להרוג את ההורים שלו, הוא לקח סכין מטבח". משפחתו של ביאדגה התקשרה כמה פעמים למוקד 100 של המשטרה, כשהשיחה האחרונה נעשתה ב-15:16. תשע דקות לאחר מכן הגיעו למקום השוטרים.עדי ראייה סיפרו שהשוטר התקרב מאוד ליהודה, שהרים בתורו את הסכין והניף אותה באוויר ואז ירה השוטר את שתי היריות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website