יהלי רוטנברג יחליף את רוני חזקיהו בתפקיד החשב הכללי

רו"ח יהלי רוטנברג ששימש בעבר כסגן החשכ"ל ובשלוש השנים האחרונות משמש כסמנכ"ל כספים בבזק, נבחר לתפקיד החשכ"ל. רוטנברג בן ה-46 צפוי להחליף את רוני חזקיהו שמונה על ידי שר האוצר כחלון ומילא את התפקיד בחמש השנים האחרונות וביקש לסיים את תפקידו במהלך חודש אוקטובר.

רוטנברג נבחר לתפקיד על ידי שר האוצר ישראל כ"ץ, אחרי שריאיין מספר מועמדים. כדי שהמינוי יהיה סופי, נדרש לאשור אותו בועדת המינויים בנציבות שירות המדינה ובממשלה.

רוטנברג מכיר הייטב את משרד החשב הכללי שכן בין השנים 2012-2017 שימש כסגן בכיר לחשב הכללי באוצר. במסגרת תפקידו זה היה רוטנברג ראש חטיבת המימון והאשראי וכן האחראי על המימון וביצוע תקציב המדינה ויחידת החוב במשרד האוצר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר האוצר ישראל כ"ץ הסביר את ההחלטה כשאמר: ״אני משוכנע כי יהלי רוטנברג ניחן בכל הכישורים הנדרשים כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני משרד האוצר ובפרט בפני החשב הכללי בתקופה מאתגרת זו. יהלי ביצע במהלך הקריירה הציבורית שלו שורה של תפקידים משמעותיים במשרד האוצר, אשר יסייעו בידו בניהול המשבר הכלכלי אותו אנו חווים לנוכח התפרצות נגיף הקורונה, בכל הקשור לתפקידו.

"אני משוכנע שהוא ישתלב היטב במדיניות אותה אני מוביל כשר האוצר, שנועדה להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי מחד, ויחד עם זאת לחבק את הציבור ובעלי העסקים, מתוך תחושה של ערבות הדדית, ולסייע להם ככל שנדרש לצלוח את התקופה הקשה עד לחזרת המשק לפעילות מלאה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website