יום קשה בשוקי ההון: הירידות הקיצוניות ביותר מאז משבר 2008

כתוצאה מהמשך התפשטות הקורונה, בורסות ברחבי העולם רשמו את הירידות הקיצוניות ביותר מאז המשבר ב-2008. מדד המניות תל אביב 125 ירד ב-6.5%, ומדד המניות האמריקאי דאו ג’ונס נפל ב-4.8%. המסחר האמריקאי במניות פתח הבוקר את השבוע בנפילות שלא נראו מזה שנים. עם פתיחת המסחר קרסו מדדי המניות המרכזיים ב7%. ברחבי העולם צנחו מחירי הנפט ב-30% היום, דבר שהביא לפגיעה בחברות אנרגיה רבות. בישראל נפלה מניית דלק ב-24%, כך שביומיים איבדה החברה 47% משווי מניותיה.

מדובר ככל הנראה בפחד מפני מיתון עולמי במקרה של העמקה של משבר התפשטות הקורונה. בימים האחרונים ממשיך הנגיף להתפשט ברחבי מדינות אירופה וארה"ב, מה שהעלה את החשש שהדבר יביא לפגיעה ארוכת טווח בצמיחה הכלכלית העולמית.

סוחר בבורסה בוול סטריט, בעקבות נפילות שערים חדות בצל מגפת הקורונה. 9 במרץ 2020 (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

הנפילות בבורסה בתל אביב היו חדות כל כך, שבשעה עשר וחצי הופסק באופן יזום המסחר, כדי למנוע ירידות נוספות. גם בארה"ב נעצר המסחר במניות לרבע שעה, אחרי שהמדדים המובילים נפלו ביותר מ-7%. המסחר בארה"ב נעצר כמעט באופן מיידי אחרי שנפתח בגלל ירידות השערים החדות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התבטא בחשבון הטוויטר שלו היום לגבי התפשטות המחלה בארה"ב, והשווה אותה לשפעת הנפוצה. טראמפ מסרב לקבל את התפשטות הקורונה כהסבר לנפילות בשווקים, והאשים בכך את החלטתה של ערב הסעודית שלא לקצץ בתפוקת הנפט על אף המשבר המסתמן. "סעודיה ורוסיה רבות על מחיר ותפוקת הדלק. זאת יחד עם הפייק ניוז, הן הסיבות האמיתיות לנפילות בשוקים", הוא צייץ.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website