יום ראשון בתפקיד: 15 צווים עליהם חתם ביידן הופכים את מדיניות טראמפ

ביומו הראשון בתפקיד החל נשיא ארה"ב ג’ו ביידן התחיל לפרק את מורשת קודמו טרמפ, על ידי חתימת שורה של צווים נשיאותיים שהופכים החלטות בנושא הגירה, אקלים, שיוון גזעי והתמודדות עם נגיף הקורונה.

הנשיא החדש חתם על הצוותים שעות ספורות לאחר שנשבע לתפקיד בגבעת הקפיטול. באמצעות חתימתו בלבד, ביידן עצר את בניית החומה של טראמפ בין ארה"ב למקסיקו,  ביטל את איסור הנסיעה ממדינות בעלות רוב מוסלמי, הכריז על כוונה לחזור להסכם פריז ולארגון הבריאות העולמי וביטל את אישור פרוייקט בניית צינור נפט גדול.

15 הצווים הנשיאותיים ושתי הוראות ביטלה הרבה מהמדיניות של טראמפ במהירות מסחררת. רק שני נשיאים חתמו עד כה על צווים נשיאותיים ביומם הראשון בתפקיד, ושניהם חתמו רק על אחד. אבל ביידן, שנאלץ להתמודד נגיף הקורונה והפגיעה הכללית שהוא מביא, נחוש להראות את הדחיפות שבטיפול במצב, דחיפות שנעדרה לטענתו מהדרך בה הנהיג טראמפ את הממשל.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אין זמן להתחיל כמו היום" אמר ביידן בהערות הראשון שלנו לכתבים בבית הלבן.

ביידן לבש מסיכה בעודו חותם עם הצווים במשרד הסגלגל,ובכל הבדיל את עצמו מטראמפ שלא תמיד לבש מסיכה באירועים ציבוריים ובוודאי לא במשרדו. מעכשיו נדרשים אמצעי זהירות נגד הנגיף בתוך הבית הלבן. בין הצווים שחתם ביידן קבע כי מעכשיו נדרש לשים מסיכה ולשמור על ריחוק חברתי במבניים פדרליים ועל ידי מועסקים של הממשל. הוראתו של ביידן גם מאריכה את עיכוב הפינוי מהבית לאלה שנפגעו מהמשבר כלכלי, יוצרת משרד חדש לתיאום הפעילות בנושא הקורונה ומחדשת את המנהלת הבריאות והביטחון במועצה לביטחון לאומי, משרד שטראמפ סגר.

הוא הכריז שהוא "ילחץ קדימה במהירות ודחיפות" בשבועות הקרובים. "יש לנו הרבה מה לעשות – הרבה לתקן, הרבה לשחזר, הרבה לרפא, הרבה לבנות והרבה להרוויח" הוא הוסיף.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website