יו”ר איגוד השכירים בעלי השליטה: “הממשלה עושה הכל כדי שלא נקבל את הכסף”

למרות הצהרות הממשלה על פתרון מהיר, רשות המיסים דוחה את מועד הגשת הבקשות למענק הפעימה השנייה לשכירים בעלי שליטה. לאחר שלא נכללו בפעימות הקודמות ולא קיבלו כל סיוע עד היום, רשות המיסים דחתה אתמול (ג) את מועד הגשת הבקשות למענק לבעלי שליטה בחברות, והודיעה כי מועד פתיחת המערכת להגשת בקשות למענק הפעימה השנייה עד לסכום של 10,500 ש"ח, ע"י שכירים בעלי שליטה, תיפתח ב-21.5.2020 בשעות הערב (במקום ב-18.5.2020).

ברשות המיסים טוענים כי לאור מורכבות מנגנון המענק לשכירים בעלי שליטה בחברות, נדרשת היערכות נוספת לתשלום המענק. בנוסף, החברות עצמן יכולות, החל מאתמול, להגיש בקשות למענק השתתפות בהוצאות קבועות – הפעימה השלישית, עד לסכום של 400,000 ש"ח.

גיל וקנין, יו"ר איגוד שכירים בעלי שליטה (באדיבות המצולם)

גיל וקנין, יו"ר איגוד השכירים בעלי השליטה: "אנחנו מנהלים שיחות עם נציגים של האוצר של אגף תקציבים והם מבטיחים לנו שנקבל בקרוב מענה, נכון להיום בעלי השליטה נמצאים מחודש מרץ ללא הכנסות וללא פתרון לחברות. אנחנו מאוכזבים כי למרות הצהרות הממשלה, לא ניתן לקבל סיוע למחיה כעת גם כעבור חודשיים. כל בעלי השליטה לא קיבלו ממרץ ועד היום אגורה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לגבי הפעימה השלישית אמר וקנין: "אמנם היא נפתחה היום אבל כמות המידע שצריך להזין הוא של מעל חודשיים, ולכן מחייב עזרה של רואה חשבון, שיש לו כרגע מאות לקוחות ואין סיוכי שיוכל לעשות זאת בפרק זמן סביר. הכל מסודר ומפורט בתלושים, לכן אנחנו לא מבינים למה המנגנון מסובך יותר משל עצמאיים רגילים, להם אין תלושים וקשה יותר להעריך את הכנסותיהם. התחושה שלנו היא שהממשלה עושה הכל כדי שלא נוכל לקבל את הכסף, ושלא תצטרך להוציא אותו באמת, ונקבל רק הצהרות".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website