יו”ר ארגון פרקליטי המדינה גינתה בחריפות את נתניהו: “חציית כל הקווים האדומים”

יו"ר ארגון פרקליטי המדינה, עו"ד אורית קורן, פנתה הבוקר (ראשון) במכתב אל פרקליטי המדינה, בו התייחסה לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו ביום חמישי האחרון, לאחר ההכרעה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע.

עו"ד קורן התייחסה למה שכינתה התקפות מתעצמות על פרקליטות המדינה, והמעבר להתקפה אישית של פרקליטים ופרקליטות העוסקים בחקירות רה״מ. בשל כך, הודיע ועד הפרקליטים במכתב שהוציא הבוקר, על תמיכה מוחלטת במקצועיותם וביושרם של כל העוסקים במלאכה.

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, כתבה במכתב שהוציאה לפרקליטים הבוקר: ״אנו דוחים בשאט נפש את ההתקפות החמורות והאישיות של ראש הממשלה ושל בכירים נוספים נגד פרקליטים ופרקליטות במדינת ישראל. מדובר בחציית כל הקווים האדומים. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית בה ביקורת עניינית היא דבר לגיטימי ונחוץ, גם על פרקליטות המדינה – אך בין זה לבין התקפות אישיות ופרועות על אנשים ישרים שהצדק והחוק הם הערכים היחידים שעומדים לנגד עיניהם, המרחק רב".

עוד כתבה עו"ד קורן: "אני קוראת לחדול מההתקפות הללו, שמעבר לפגיעה האישית בפרקליטים, מהוות פגיעה ממשית בשלטון החוק בישראל״.

גם משרד המשפטים התייחס ביום חמישי בערב לנאום אותו נשא נתניהו לאחר ההכרעה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע בשלושת התיקים בהם הוא חשוד. המשרד דחה את התקפותיו של נתניהו כנגד פרקליט המדינה שי ניצן וכנגד פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) עו"ד ליאת בן שוויקי. לאחר תגובה לגופן של טענות נתניהו כנגד השניים, מהמשרד נמסר כי "צר לנו על המתקפות האישיות חסרות היסוד שכוונו הערב נגד עובדי ציבור העושים מלאכתם נאמנה". כזכור, ניצן ובן שוויקי היו שניים מהפרקליטים הבכירים שעמלו במשרד היועמ"ש על הכרעה בתיקי נתניהו, כאשר ביום חמישי פורסמה גם חוות דעתו של ניצן באשר לתיקים, אשר המליץ להעמיד לדין את נתניהו בשוחד בשלושת התיקים.

כזכור, ביום חמישי הכריע היועמ"ש אביחי מנדלבליט להעמיד לדין את נתניהו בכפוף לשימוע בגין עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים בתיק 4,000, ועבירות מרמה והפרת אמונים בתיקי 1,000 ו-2,000.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website