יו”ר ההסתדרות במכתב לראש הממשלה: “זה הזמן להזרים כסף. כעת תורך”

"זה הזמן להזרים כספים ולשחרר את חבילות החילוץ לעסקים" – כך כתב יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד במכתב שנשלח לפני זמן קצר לראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב קורא יו"ר ההסתדרות קורא לרה"מ לקחת מנהיגות כלכלית ולהרגיע את המשק.

יו"ר ההסתדרות ציין כי: "בהשוואה לעולם, מדינת ישראל מצליחה להקדים את כולם בכמה צעדים בנושא הבריאותי אבל נגררת הרחק מאחור בטיפול הכלכלי במשבר". עוד  מזהיר יו"ר ההסתדרות כי ללא שינוי בגישה הכלכלית לנושא: "נהיה עדים לאפקט דומינו כלכלי שיתגלגל לפתח ביתה של כל משפחה בארץ. המשאבים שהמדינה מנסה לחסוך על גבם של עסקים במצוקה, היא תיאלץ להשקיע אחר כך בתשלום למובטלים ובשיקום של משק במיתון מתמשך".

במכתבו, בר-דוד מותח ביקורת על כך ש"מדינת ישראל נותרה המדינה היחידה בעולם המערבי שמסרבת להזרים כסף חי להבטחת עתיד המשק". יו"ר ההסתדרות דורש כי "כל עסק שהייתה פגיעה של חמישים אחוז ומעלה בפדיון שלו, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, חייב לקבל כסף ללא דיחוי כדי שיהיה לו סיכוי לשרוד".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"מאות אלפי עובדים נשלחו הביתה לחל"ת וללא הזרמת כספים מיידית למגזר העסקי, לא יהיו להם מקומות עבודה לחזור אליהם", כתב יו"ר ההסתדרות.  "ההיגיינה חשובה כדי למנוע את התפשטות הנגיף אבל אי אפשר להמשיך לסבן את המשק כדי להיחלץ מהמשבר".​

"ההסתדרות והעובדים נכנסו מתחת לאלונקה", כתב בר-דוד. "המאבק בהתפשטות הנגיף מעמת אותנו עם הגבלות משמעותיות ועם נסיבות שחייבו את כולנו להתגייס. התגייסנו, וכעת תורך".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website