יו”ר ההסתדרות בתגובה להצהרת ראש הממשלה: ״לא צריך הלוואות, צריך כסף חי לעסקים בקריסה״

"ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי מברכות על כניסתו של ראש הממשלה לעובי הקורה, אך אין בהצעתו שום בשורה שתעזור להציל את המשק" התייחסו היום (רביעי) יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, ויו"ר נשיאות המגזר העסקי בפועל, דובי אמיתי להצהרתו האחרונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לסיוע הדרוש למשק כדי להתמודד עם משבר הקורונה.

"העמדת הלוואות לא נותנת פתרון אמיתי לעסקים שנמצאים כעת בקריסה. המשק צריך חמצן, לא דיבורים על חמצן. מה שנדרש מהמדינה זה להזרים כסף חי לחברות ולענפים במצוקה ולא להשחית זמן יקר על התיאוריה. העובדים והעסקים הם מנוע הצמיחה של הכלכלה המקומית ואסור להמר על גורלם".

נמל התעופה בן גוריון נטוש, מרץ 2020 (צילום: דוד טברסקי)

בר-דוד ואמיתי הוסיפו: "אנו קוראים לראש הממשלה להקים באופן מיידי שולחן עגול ששותפים בו כל הצדדים: הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים. הפתרון נמצא על השולחן הזה וכל ניסיון להתחמק מההסכמות, עלול להביא את המשק הישראלי לנקודה שיהיה קשה לחזור ממנה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על פי הפירוט שהציג ראש הממשלה, קרן ההלוואות לסיוע לעסקים תוגדל ב-4 מיליארד שקל ותעמוד על סך כולל של 8 מיליארד. מיליארד שקלים נוספים יוזרמו למערכת הבריאות ועוד מיליארד לשירותי הרווחה והמשטרה. עוד אמר שר האוצר שענף התעופה יזכה לסיוע נוסף נפרד.​

אתמול בכנס חירום בבית ההסתדרות אמר אמיר חייק נשיא התאחדות המלונות: "אנחנו נמצאים בסרט אימה. אתמול סגרו את התיירות בישראל. חצי מהמחזור שלנו הוא תיירים. אנחנו במצב שבו נאלץ להיפרד מ-60 אחוז מהעובדים שלנו. כדי שזה לא יקרה אנחנו חייבים פתרון כספי מהיר ומידי. כל ההצעות עד עכשיו זה פלסטר"

Leave a Reply

Name *
Email *
Website