יו”ר המעו”ף לשר הבריאות: יש לאפשר טיפולי רפואה משלימה

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר טל פנה לשר הבריאות יולי אדלשטיין בקריאה לאפשר פעילותם של כ-4,500 מטפלי הרפואה המשלימה במסגרת קופות החולים. "טיפולי רפואה משלימה הכרחיים ונדרשים לשמירה על בריאות ציבור המטופלים וראוי שיימשכו בכפוף למגבלות וההנחיות הנדרשות", כתב. לדבריו הוחרגו טיפולי הרפואה המשלימה מיתר הטיפולים הרפואיים בלא הצדקה רפואית או קלינית.

"שירותי הרפואה המשלימה מהווים מזה למעלה מ-3 עשורים חלק אינטגרלי משירותי הרפואה המניעתית של קופות החולים. המשך הפעלת השירות הרפואי תמנע נסיגה במצבם הרפואי של עשרות אלפי המטופלים הנוכחיים", הוסיף.

"מאז תחילת הקורונה לא דווח ולו על מקרה אחד של הידבקות מטופלים עקב קבלת טיפול במסגרת הרפואה המשלימה בקופות החולים"  הדגיש בר טל. לדבריו, קופות החולים בהם ניתנים שירותי הרפואה המשלימה מקפידות הקפדה יתירה ומחמירה ביותר על הנחיות הקורונה, המיגון הנדרש ואמצעים לשמירה על היגיינה וביטחון המטופלים. וסגירת המרפאות של קופות החולים עשויה לדחוף את הציבור לפנות למטפלים במסגרות פחות מוסדרות, שלא לכולם הכשרה מתאימה ואשר לאו דווקא נוקטים בפעולות הנדרשות למניעת הדבקה בדומה לקופות החולים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בר טל הוסיף כי הנהלות קופות החולים תומכות אף הן בבקשת ההסתדרות לאפשר הפעלת הרפואה המשלימה, הוצאת המטפלים לחל"ת ולאבטלה נעשתה ללא הצדקה רפואית, כלכלית או תעסוקתית.

ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website