יו”ר כולנו, השר כחלון הודיע כי ח”כ שאשא ביטון תמונה לשרת השיכון

ח"כ יפעת שאשא ביטון תחליף את ח"כ יואב גלנט במשרד השיכון. לאחר שפרש שר השיכון יואב גלנט ממפלגת כולנו לטובת התמודדות על מקום ברשימת הליכוד, סוכם בין כחלון וגלנט כי האחרון יפנה את תפקיד שר הבינוי והשיכון. היום הודיע כחלון כי החליט למנות את ח"כ יפעת שאשא ביטון לתפקיד. כחלון הודיע למזכירות הממשלה על החלטתו והיא תעלה לאישור מליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב.

ח"כ שאשא ביטון המשובצת במקום השביעי ברשימת כולנו היא ד"ר לחינוך מקרית שמונה. בעבר שימשה כסגנית ראש העיר בקרית שמונה וכסגנית נשיא מכללת אוהלו. במהלך הקדנציה האחרונה שימשה כיו"ר הועדה לזכויות הילד. היא תשמש בתפקיד שרת הבינוי והשיכון כארבעה חודשים עד להרכבת הממשלה הבאה, במהלכם היא לא תוכל לקבל החלטות משמעותיות, כנהוג בתקופת בחירות.

שר האוצר כחלון אמר על המינוי כי "תיק הבינוי והשיכון הנו תיק חברתי-כלכלי מרכזי בממשלת ישראל ואני בטוח שח"כ יפעת שאשא ביטון תמלא את תפקיד השרה במקצועיות, במסירות ובהצלחה לטובת כלל אזרחי ישראל."

ח"כ שאשא ביטון אמרה "אני מודה לשר כחלון על האמון שהוא נותן בי ומודעת היטב לחשיבות התפקיד. אעשה ככל יכולתי על מנת לבצע אותו על הצד הטוב ביותר".

חברת הכנסת שאשא ביטון אינה האישה הראשונה בתפקיד. לפניה היתה גולדה מאיר, ולאחרונה שירתה בתפקיד גם ח"כ ציפי לבני.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website