יו”ר נעמת חגית פאר מצטרפת ל’מחאת השביס’: “לא נשב בשקט”

יו"ר נעמת חגית פאר מצטרפת ל’מחאת השביס’, כהזדהות עם מנחת טקס המשואות לינור אברג’יל, שהנחתה את טקס המשואות עם שביס לראשה. בדומה לנשות ציבור נוספות, הצטלמה פאר היום (שישי) עם כיסוי ראש לראשה, תוך מחאה על "ההתקפות המכוערות נגד לינור אברג’יל" ברשת. המחאה התעוררה בעקבות פוסט שכתב שופט השלום בדימוס עודד אל יגון, שכתב במהלך הטקס בחשבון הפייסבוק שלו "המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות, כמצווה בימים אלה על נשים שומרות מצוות", בתוספת הערות מיניות על גופה של המגישה.

"לינור היא אישה אמיצה, רהוטה וחכמה. ראינו כולנו את התגובות המכוערות והמקטינות ולא נשב מנגד בשקט", כתבה חגית פאר, "הגדיל לעשות השופט בדימוס עודד אל-יגון שכינה את כיסוי הראש של לינור אברג’יל בטקס המשואות ‘תרבוש רב-קומות’, ובאותה נשימה לא פספס הזדמנות להתייחס לשדיה של המנחה", הוסיפה.

"אני משוכנעת שכבוד השופט לא היה מרשה לעצמו להתבטא בצורה עלובה ומכוערת שכזו כלפי גבר – שיתבייש לו", הוסיפה פאר, "לכן, רגע לפני כניסת השבת – כולנו לינור אברג’יל. לא נאפשר הקטנה והחפצה של נשים ולכל אישה וגבר הזכות ללבוש ולעטות את שיחפצו, ודאי אישה כמו לינור שאין אחד שיכול ללמד אותה עוצמה נשית ורוחנית מה היא".

נשות ציבור נוספות שהביעו הזדהות עם המנחה לינור אברג’יל הן שרת התרבות והספורט מירי רגב, האחראית על הטקס, שאמרה לאברג’יל כי "השביס שלך הוא כתר המורשת על ראשך ועל ראשנו", שרת המשפטים איילת שקד, חברות הכנסת שרן השכל (הליכוד), פנינה תמנו-שטה (כחול לבן) ועידית סילמן (הבית היהודי), מנחת הטלוויזיה קורין גדעון והעיתונאית בת אל קולמן. השופט בדימוס אל-יגון, מסר לאתר ‘חדשות 12’ כי אינו מתנצל על דבריו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website