יותר מ-100 מיליון מקרים מאומתים של קורונה אובחנו ברחבי העולם

למעלה מ-100 מיליון מקרים של נגיף הקורונה אובחנו מתחילת התפרצות המגיפה ועד היום. כך עולה הבוקר (רביעי) מנתוני סוכנות הידיעות רויטרס. כמעט 1.3% מאוכלוסיית העולם נדבקו בנגיף, ויותר מ-2.1 מיליון בני אדם מתו מהמחלה.

מתחילת השנה, אדם אחד נדבק בממוצע כל 7.7 שניות. 668,250 מקרים של קורונה דווחו מדי יום באותה תקופה, ושיעור המתים העולמי עומד על 2.15%.

המדינות שנפגעו הכי קשה במגיפה הן ארצות הברית, הודו, ברזיל, רוסיה ובריטניה, שבהן אובחנו יותר ממחצית מקרי הקורונה שדווחו, אך מייצגים כ-28% מהאוכלוסייה העולמית.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אנשים ממתינים בתור לקבל חיסון בניו יורק (צילום: AP Photo/Mary Altaffer)

בארצות הברית אובחנו כ-25% מכלל מקרי הקורונה בעולם, למרות שהם מהווים רק 4% מאוכלוסיית העולם. ארצות הברית מובילה את העולם במספר היומי הממוצע של מקרי מוות חדשים שדווחו, המהווה אחד מכל חמישה מקרי מוות ברחבי העולם מדי יום.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בישיבת קבינט על סגר ברחבי גרמניה (צילום: Hannibal Hanschke/Pool Photo via AP)

באירופה מדווחים כיום על מיליון חולים חדשים כל ארבעה ימים בערך, כשמתחילת המגיפה דווח על כמעט 30 מיליון. בריטניה הגיעה השבוע למאה אלף מתים. אזור מזרח אירופה, כולל מדינות כמו רוסיה, פולין ואוקראינה, תורם כמעט 10% מכל המקרים העולמיים של הנגיף.

בהודו, המדינה עם מספר המקרים השני בגודלו, מספר החולים הולך ופוחת, כשכמעט 13,700מקרים חדשים של קורונה מדווחים בממוצע מדי יום – בערך 15% משיא המשבר.

אזרחים עושים קניות וממריצים את המשק בבייג’ינג, סין. (צילום: AP Photo/Mark Schiefelbein)

סין, שציינה לאחרונה את יום השנה הראשון לסגר הקורונה הראשון בעולם בעיר ווהאן, ניצבת בפני הגל הגרוע ביותר של מקרים מקומיים מאז חודש מרץ.

באפריקה עדיין מתלבטים כיצד להבטיח את אספקת החיסונים אליהם, ​בעוד החשש מפני המוטציות של הנגיף גובר בעקבות הימצאותה של המוטציה בדרום אפריקה.

אלופה בטיפול בקורונה. ג’סינדה ארדרן, ראש ממשלת ניו זילנד (Mark Mitchell/New Zealand Herald, Pool via AP)

לפי נתוני רויטרס, במדינות אפריקה יש כמעט 3.5 מיליון מקרים של קורונה ויותר מ-85 אלף מקרי מוות. הגרסה הדרום אפריקנית מדבקת ב-50% יותר, והיא התגלתה בלפחות 20 מדינות.

אוסטרליה וניו זילנד הצליחו טוב יותר מרוב הכלכלות המפותחות האחרות במהלך המגיפה, באמצעות סגירת גבולות מהירה, וסגר קפדני עם בדיקות נרחבות וריחוק חברתי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website