יו״ר איגוד העובדות הסוציאליות לשר הרווחה: “לא נאפשר הפרטת שירות לטיפול בגברים אלימים”

הפגנת העובדות הסוציאליות בכניסה לירושלים (צילום ארכיון: יונתן זינדל/ פלאש90)

הדס יום טובכתבת

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 31.05.2023 | 20:41

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

נושאים קשורים:

שר הרווחה, יעקב מרגי, הודיע היום (רביעי) על החלטתו להפריט שירות שנועד לטפל לפי צו בית משפט בגברים אלימים, עקב סירובו של משרד האוצר להקצות לכך תקני עו"ס בשירות המדינה. יו״ר איגוד העובדות הסוציאליות ענבל חרמוני: "לא נאפשר הפרטת שירות לטיפול בגברים אלימים".

בפגישה שהתקיימה היום בין שר הרווחה יעקב מרגי והדרגים המקצועיים במשרד הרווחה, ליו"ר איגוד העו"ס ענבל חרמוני, הודיע שר הרווחה כי במידה והאוצר לא יענה לדרישתו להקצות תקני מדינה, בכוונתו להפריט את השירות בשבועות הקרובים.


ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים (צילום: איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים)

לפני כשנה, באוגוסט 22, נכנס לתוקף תיקון חוק למניעת אלימות במשפחה, ולא יושם עד היום. לטענת משרד הרווחה, החוק לא מיושם עקב סירובו של האוצר להוסיף תקנים בשירות המדינה לביצוע החוק. זאת למרות שהחוק תוקצב עם חקיקתו בסכום של 6 מיליון שקלים שהם 30 משרות.

החוק מחייב את בית המשפט להפנות גברים שהוצא נגדם צו הגנה בשל אלימות במשפחה, לקבלת חוות דעת מעובדת סוציאלית שתקבע אם ניתן להפנותם לטיפול. זוהי הפעם הראשונה שבה משרד הרווחה פועל להפריט שירותים שניתנים בכפיה ולפי צו של בית משפט ומקנים סמכות להמליץ לבית המשפט אודות המשך הטיפול.

יו"ר איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים עו"ס ענבל חרמוני: "הוצאה למיקור חוץ שירות אבחון בחסות החוק לגברים אלימים היא שלב חדש וקו אדום בהפרטת שירותים חברתיים. זהו צעד תקדימי ומסוכן בו המדינה מפריטה את שיקול הדעת המקצועי במסגרת הליך משפטי לידיהם של גורמים פרטיים וחברות עסקיות למטרות רווח.

"לגברים, לנשים ולילדים המתמודדים עם אלימות במשפחה מגיע טיפול בחסות המדינה ולא על ידי גורמים בעלי אינטרסים זרים", הוסיפה חרמוני. "הודעתי לשר הרווחה בפגישתנו כי אנו נשתמש בכל הכלים המשפטיים והארגוניים העומדים לרשותנו על מנת למנוע צעד זה שיהיה בכיה לדורות".

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website