יו״ר ההסתדרות לשר הבטחון: ״אתה משווה בין ארגון עובדים שהקים את המדינה לתנועת טרור?״

יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, במכתב חריף לשר הבטחון נפתלי בנט: ״ההסתדרות אינה החמאס, והעובדים אינם אויב״. מוקדם יותר הבוקר כתב בנט כי ״ראש הממשלה חלש מול חמאס ומול ההסתדרות״. התגובה לא איחרה להגיע.

ארנון בר-דוד: ״אתה משווה, בלי להתבלבל, בין ארגון עובדים שהקים את מדינת ישראל לתנועת טרור של רבי מרצחים. אמריתך היא אמירה אומללה שנוטפת שנאה והסתה. אם אתה כשר הבטחון, לא מצליח להבחין בין החמאס לבין העובדים, על איזה מצפן ערכי לאומי אתה מדבר? העובדים אינם אויב.

״למעלה ממיליון עובדים במדינת ישראל שאיבדו ברגע אחד את פרנסתם יושבים כעת בבית, ונשאים עיניהם למקבלי ההחלטות. במקום להפגין אחריות ולפעול למען ערבות הדדית, אתה עסוק בסגירת חשבונות. ההסתדרות שהיתה הראשונה שנרתמה מתחת לאלונקה, הפכה לאחד הגורמים המובילים במשק ליציאה מהמשבר הנוכחי.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

״הניסיון שלך להעמיק את השסע בחברה הישראלית ולשסות את העובדים זה בזה, בשעה של משבר כלכלי, בריאותי וחברתי, מעידה עליך יותר מכל עשייתך. האמירה שלך מכתימה את הישגיך והופכת את השנאה לרכיב המרכזי של המורשת שלך.

״ההסתדרות שמציינת מאה שנים להקמתה, ניהלה את ההגנה, הובילה את ההתיישבות בארץ והקימה את מדינת ישראל. ההסתדרות קשורה בגרולה של המדינה הזו מיומה הראשון, וכבית של כלל העובדים בישראל – כך היא תהיה תמיד. ראשי מערכת הבטחון בשני העשורים הראשונים למדינה, דוד בן גוריון, פנחס לבון ולוי אשכול היו ממייסידי ההסתדרות. העובדה שאתה כשר הבטחון מנסה כעת להשוות את הארגון הזה, על אנשיו, לחמאס, מעוררת זעם ושאט נפש.

״עליך לחזור מדבריך החמורים ולהתנצל בפני כל אזרחי המדינה״.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website