יו״ר הסתדרות המעו״ף לשר הפנים: להדיח את אבירם דהרי מראשות העיר

יו"ר הסתדרות המעו"ף, גיל בר טל, פנה לשר הפנים אריה דרעי בדרישה להדיח את ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי, ולמנות במקומו ועדה קרואה. ברקע לפנייה – החלטת ראש העיר להוציא את עובדי העירייה לחופשה כפויה – בניגוד להנחיות הממשלה ומרכז השלטון המקומי, והסכמותיהם עם ההסתדרות. "בשעת חירום זו זקוקים תושבי קריית גת למנהיג אחראי ושקול על פני ראש עיר המונע מן העובדים לתת לתושבים שירות מיטבי".

בר טל מציין במכתב את ההנחיות עליהם עבר ראש העיר, לדבריו ״לדוגמה, החליט על דעת עצמו להעסיק פחות מ-30% מעובדי הרשות, וסירב להעסיק את מקסימום העובדים אותם רשאי היה להעסיק על מנת ליתן לתושבים שירות מינימלי. בהקשר זה, אבקש לבחון היטב את הטענות כי העובדים שהוחזרו לעבודה והועסקו הם עובדים מקורבים לראש העיר, שנבחרו תוך שקילת שיקולים זרים".

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל ושר הפנים אריה דרעי (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות | דוד כהן/פלאש90)

לדברי בר טל, למרות שבתחילת השבוע נחתם ההסכם המאפשר את החזרתם של מירב העובדים לתעסוקה, פעל דהרי פעם נוספת בסתירה חזיתית להנחיות והנחה במוצ״ש את כל העובדים ששהו בחופש – להשאר בחופשה (על חשבונם) עד למתן הודעה אחרת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו״ר הסתדרות המעו״ף הבהיר כי החלטה זו סותרת את החלטת הממשלה מה-24 באפריל וההסכם הקיבוצי מה-1 במאי, המנחים להשיב את מלוא עובדי המגזר הציבורי לעבודתם. העובדים שהתייצבו בבוקר ה-3 במאי לעבודתם מצאו עצמם מאויימים על ידי העירייה. לשון המכתב: "העובדים ננזפו על ידי מנהליהם וקיבלו מכתב על פיו יוגדרו כ’עובדים בהסדר’ (שאינם עובדים), כאמצעי ענישה ואיום, שוב בניגוד להוראות הממשלה, להסכמים ולטובת התושבים".

יחסי העבודה בעיריית קריית גת רעועים מזה זמן ממושך בין היתר על רקע טענות לכשלים ניהוליים של דהרי, שהובילו לבזבוז כספי ציבור ולדלדול קופת העירייה ולדרישה של משרד הפנים לבצע תוכנית הבראה הכוללת פיטורי מאות עובדים. שערוריות קודמות ביחסי העבודה בעירייה הן הודעתו של דהרי, על גבי דף הפייסבוק של העירייה, כי בכוונתו לפטר 320 עובדים במסגרת פיטורי צמצום, והניסיון לפטר שתי עובדות סוציאליות בעירייה בשל העובדה שעזבו קבוצת וואטסאפ.

עיריית קרית גת ומשרד הפנים לא הגיבו לטענות עד לפרסום הכתבה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website