“יזכו לחבק את משפחותיהם”: 219 עולים מאתיופיה נחתו בנתב”ג

219 עולים חדשים מאתיופיה נחתו הבוקר (שלישי) בשדה התעופה בן גוריון. בין העולים 136 מבוגרים, 70 ילדים ו-13 תינוקות, שלושה מהם בני פחות מחודש.

העולים היום מצטרפים ל-440 העולים שהגיעו לישראל לפני כשבועיים במסגרת מבצע ‘צור ישראל’, במסגרתו אמורים להגיע לישראל עד סוף ינואר 2,000 עולים מאתיופיה. המבצע הוא מימוש חלקי של החלטת הממשלה משנת 2015, לפיה עד סוף שנת 2020 תאפשר המדינה לכלל הממתינים לעלייה במחנות בגונדר ואדיס אבבה, לממש את חלומם ולעלות לישראל.

העולים יעשו את השבועיים הראשונים בארץ בבידוד באכסניית א.נ.א בבית שאן, ולאחר מכן ישתכנו במרכזי הקליטה ברחבי הארץ.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"עליית הממתינים מאתיופיה במסגרת מבצע ‘צור ישראל’ ממשיכה כפי שהתחייבתי", אמרה היום שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה (כחול לבן). "המאבק הממושך שהובלתי בחודשים האחרונים נושא פרי ובשעה זו מגיעים לישראל מאות עולים נוספים, שיזכו לחבק את בני משפחותיהם תחת שמי ישראל".

העולים במטוס השלישי שנחת בישראל בסגרת מבצע ‘צור ישראל’ (צילום: אלאנורה שילוב/לע״מ)

העולים במטוס השלישי שנחת בישראל בסגרת מבצע ‘צור ישראל’ (צילום: אלאנורה שילוב/לע״מ)

במטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה בירכו על העלייה היום, אך דרשו להזכיר את אלו שנותרו בינתיים מאחור. "ללא קשר לשאלת מועד קיום הבחירות, ממשלת ישראל אחראית לפתור את המצב וחייבת לטפל בו באופן מיידי", אומר יו"ר המטה, אורי פרדניק. "הממשלה צריכה לפעול בהקדם למימוש ההחלטה שקיבלה ב-2015 להעלות את כלל הממתינים לארץ, ולמנוע אסון הומניטרי שבפניו הממתינים באתיופיה ניצבים. השמחה הגדולה על המשפחות המתאחדות מהולה בעצב על אלו שנותרו מאחור. אנו מברכים את  שרת הקליטה והעלייה פנינה תמנו שטה על המשך עשייתה ותרומתה להצלת נפשות. אך גם ביום זה, אסור לנו לשכוח את אחינו שנותרו באתיופיה".

"זוהי סגירת מעגל מרגשת במיוחד", אמרה הבוקר מנכ"לית הסוכנות היהודית אמירה אהרונוביץ. "אחרי שנים שבהן לא ראו זו את זו, משפחות שלמות יזכו להתאחד בישראל במסגרת מבצע ‘צור ישראל’. מאז קום המדינה העלתה הסוכנות היהודית בסיוע ממשלת ישראל ויהדות התפוצות כ-95 אלף עולים מאתיופיה וסייעה בקליטתם בישראל. אני מודה לכל השותפים שלנו בארץ ובעולם על המאמץ המשותף במבצע ׳צור ישראל׳, שיביא קץ לסבלם של העולים, אחרי שנים ארוכות של המתנה״.

במשרד העלייה והקליטה ובסוכנות היהודית אמרו כי הם נערכים לקליטתם של העולים בתום הבידוד במרכזי קליטה ברחבי הארץ, וכי העולים יזכו למעטפת וליווי בכל תחומי החיים, ללימוד עברית ולהכנה לקראת השתלבותם בתעסוקה ובמערכת החינוך הישראלית.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website