יעלון רומז: נתניהו אחראי להדלפות מ”כחול לבן” ולפריצה לטלפון של גנץ

משה (בוגי) יעלון מאשים במרומז את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהפעלת מערך האזנות וכלים מודיעיניים בעשרות מיליוני שקלים, שאחראים להדלפות הפנימיות ממטה "כחול לבן". יעלון התראיין לאודי סגל וקרן מרציאנו בגלי צה"ל, ונשאל איך ייתכן ששלושה רמטכ"לים לשעבר לא מסוגלים להתמודד עם חפרפרת במטה, שמוציאה הקלטות מביכות של בני גנץ.

בתגובה אמר יעלון שכלל לא בטוח שמדובר בחפרפרת, ושוודאי שגם לו ולחבריו יש יכולות איסוף מודיעין, המאפשרות להוציא מידע דומה ממטות בחירות אחרים, אך הם לא מעלים בדעתם לעשות בהם שימוש. הוא הוסיף כי לא רק שמדובר במהלך לא לגיטימי, אלא שהוא עולה עשרות מיליוני שקלים שאינם מדווחים בהתאם לחוק. יעלון הוסיף כי הוא לא מאמין שהפריצה לטלפון של גנץ בוצעה על ידי איראן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (יונתן זינדל/פלאש90)

"אני מבין למי יש אינטרס להוציא מידע כזה, קטוע, כל כך בעייתי, לכאורה, כדי להסיט את תשומת הלב. מי לא רוצה שנדון בצוללות, מי לא רוצה שנדון במצב התחבורה, במצב הביטחוני? מצליחים להסיט את הדיון מאיזו מדינה שאחננו רוצים פה. מזה שהמדינה הידרדרה לעברי פי פחת במצב הפנימי, בפגיעה במוסדות הדמוקרטיה".

לשאלת המראיינים אם לא מדובר בפרנויה השיב יעלון: "זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך. את מבינה בעצמך למי יש פה אינטרסים להוציא דברים ולהשקיע בזה כל כך הרבה כסף".

לשאלה על האמירה של גנץ כי נתניהו היה הורג אותו אם היה יכול, השיב יעלון: "לא באופן פיזי, חיסול פוליטי. לא ראיתם חיסולים פוליטיים במדינת ישראל?".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website