יפה בן דויד: “אם לא נגיע להסכם שכר מיטבי לכולם, באחד בספטמבר יהיה פה בלגן”

מזכ”לית הסתדרות המורים בהפגנת המורים ברחבת מוזיאון תל אביב (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הודיעה שללא הגעה להסכם שכר חדש למורים, ההסתדרות תנקוט עיצומים בפתיחת שנת הלימודים הבאה. בסרטון לסיום שנת הלימודים שהופץ לעובדי ההוראה, אמרה בן דויד: "אני מקווה שאנשי האוצר התעשתו, והבינו שכוחנו באחדותנו, ושאם לא נגיע להסכם שכר מיטבי לכולם, באחד בספטמבר יהיה פה בלגן עוד יותר גדול מזה שראינו בימים האחרונים".

לאחר חודש בו נקטו המורות והגננות עיצומים במחאה על עיכוב המשא ומתן על ידי משרד האוצר, שנת הלימודים מסתיימת בלי שנחתם הסכם, והמורים לא יוכלו ללחוץ על האוצר להגיע להסכם באמצעות שביתה נוספת עד ה-1 בספטמבר. למרות זאת, בן דויד התחייבה בפני המורים ש"המאבק להסכם שכר מיטבי לא ירד מסדר היום הציבורי עד שנשיג את מבוקשנו. הסתדרות המורים תעשה הכול לשמור על זכויותיכם לשפר את שכרכם ותנאי העסקתכם."

בן דויד הודתה למורים "על התמיכה האדירה שאני מקבלת מכם, על ההתגייסות למחאה, על העמידה האיתנה מול ההכפשות, ועל האמונה שהצדק איתנו, ושהפעם אסור לנו לוותר על שיפור משמעותי בשכר של כולם." היא הודתה גם לשרת החינוך יפעת שאשא ביטון ולמנכ"לית המשרד דלית שטאובר, שהתייצבו לצד הסתדרות המורים והביעו תמיכה במאבק. "זו פעם ראשונה בהיסטוריה שמשרד החינוך תומך במאבק של הסתדרות המורים. שהמשרד רואה אתכן ואתכם לנגד עיניו, מכיר בעומס ובאתגרים העצומים שאיתם אתם מתמודדים, ובשכר הנמוך מדי שאתם מקבלים. פעם ראשונה שאנחנו צועדים בכוחות מאוחדים, ונאבקים להשיג הסכם שכר מיטבי לכל עובדי ועובדות ההוראה במערכת החינוך."

בן דוד קראה לראש הממשלה החל ממחר, יאיר לפיד, לשר האוצר אביגדור ליברמן ולאנשי משרדו לסיים את ההסכם במהירות, "כדי שנוכל לפתוח את שנת הלימודים הבאה בשקט".

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website