ישראל הבטיחה מדליה בקטאר: ברוך שמאילוב עלה לגמר טורניר המאסטרס בג’ודו

יום קרוב נהדר לנבחרת הג’ודו הישראלית בטורניר המאסטרס בדוחא, קטאר. ברוך שמאילוב יתמודד אחה"צ (שני) על מדליית הזהב ותמנע נלסון-לוי על מדליית הארד. גילי כהן סיימה במקום השביעי.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) החל את התחרות עם ניצחון בגולדן סקור מול אלוף אירופה המכהן אורקן ספרוב שספג 3 עונשים, בסיבוב השני ניצח באיפון את האוזבקי סארדור נורילאב וברבע הגמר גבר על הגאורגי מרגוולשווילי באיפון בגולדן סקור. בחצי הגמר ניצח שמאילוב באיפון נוסף את הירבי המונגולי גנבולד ובקרב הגמר יתמודד נגד הקוריאני באול אן. אכזבה לטל פליקר שהפסיד בקרב הראשון לברזילאי דניאל קרגנין.

תמנע נלסון-לוי זוכה במדליית הזהב בגרנד פרי תל אביב 2019 (צילום: גלעד קוולרצ׳יק. באדיבות איגוד הג’ודו)

תמנע נלסון-לוי (עד 57 ק"ג) החלה את סבב הקרבות עם ניצחון מהיר באיפון מול הגאורגית אטרי ליפרטליאני, המשיכה עם ניצחון מול סגנית האלופה האולימפית סומיה דורסורן ממונגוליה עם שלושה עונשים אך ברבע הגמר הפסידה נלסון-לוי ליפנית סגנית אלופת העולם המכהנת, יושידה טסוקסה. בבית הנחומים גברה באיפון על הלן רסביקס מצרפת ובקרב על הארד תתמודד מול הקנדית ג’סיקה קלימקייט.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

גילי כהן (עד 52 ק"ג) החלה את התחרות עם ניצחון בוואזרי מול היריבה הגאורגית לויטסקה שוקוואני, המשיכה עם ניצחון נוסף בוואזרי נגד אסטרלה לופז שריף מספרד וברבע הגמר הפסידה לצרפתיה אסטריד נטו באיפון. משם נשרה לבית הנחומים והפסידה לשרלין ואן סניק הבלגית ובכך סיימה את התחרות מדורגת במקום השביעי. שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) וגפן פרימו (עד 52 ק"ג) הפסידו בסיבוב הראשון. ראשוני לגרמנייה קטרינה מנץ, פרימו לבישרלט חורלודוי ממונגוליה.

שגיא מוקי זוכה במדליית הזהב בגרנד פרי תל אביב (צילום: גלעד קוולרצ׳יק. באדיבות איגוד הג’ודו)

שגיא מוקי, אלוף העולם במשקל עד 81 ק"ג, יחזור מחר להתחרות, אחרי היעדרות של כמעט שנה. מוקי יחל מול אסלן לפינאגוב הרוסי, במידה וינצח יפגוש בסיבוב השני את כריסטיאן פרלטי האיטלקי או שושי סמי הבלגי. מוקי עשוי לפגוש בחצי הגמר לקרב ראשון בקריירה את סעיד מולאי האיראני, שעבר לייצג את מונגוליה, לאחר שהכריחו אותו להפסיד בכוונה על מנת שלא לפגוש את הישראלי באליפות העולם. טוהר בוטבול (73 עד ק"ג) וגילי שריר (עד 63 ק"ג) יתחרו גם הם בשלישי.

הרגלה קשה למדליסט הארד האולימפי מריו, אורי ששון (מעל 100 ק"ג) שיתחרה ביום רביעי מול מדליסט הארד מאליפות העולם לפני שנתיים, אולזיביאר דורנביאר אלוף אירופה פיטר פלצ’יק (עד 100 ק"ג), מדורג ראשון בעולם ולכן עלה אוטומטי לסיבוב השני. לי קוכמן (עד 90 ק"ג), ורז הרשקו (מעל 78 ק"ג) יתחרו גם הם ביומה האחרון של התחרות.

 

 

 

הקרב הגדול בין הג’ודוקא הישראלי לאיראני שעבר לייצג את מונגוליה עשוי להיערך בשלב מאוחר בתחרות. הגרלה קשה לאורי ששון

Leave a Reply

Name *
Email *
Website